6 sposobów wpłaty gotówki na czyjeś konto

Category: Naszych Partnerów
17 lutego 2021

Personal Finance Insider pisze o produktach, strategiach i wskazówkach, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące pieniędzy. Możemy otrzymać niewielką prowizję od naszych partnerów, takich jak American Express, ale nasze raporty i zalecenia są zawsze niezależne i obiektywne.

 • Możesz wejść do oddziału i wpłacić gotówkę na konto innej osoby, ale wiele banków odrzuca wpłaty gotówkowe, aby uniknąć oszustw.
 • Możesz przesyłać pieniądze elektronicznie za pośrednictwem witryn internetowych i aplikacji, takich jak Venmo, PayPal i Zelle.Możesz wysłać przekaz pieniężny na kwoty mniejsze niż 1000 USD lub czek kasjerski na większe kwoty.Przelew to narzędzie do wysyłania pieniędzy do kogoś, kto mieszka daleko.Zamów biuletyn Personal Finance Insider prosto do swojej skrzynki odbiorczej.Wiele razy będziesz musiał dać komuś pieniądze, ale z jakiegoś powodu nie możesz po prostu przekazać mu gotówki. W takim przypadku możesz wpłacić pieniądze na ich konto bankowe.

  Istnieje kilka sposobów wpłaty pieniędzy na konto bankowe innej osoby. Najlepszy wybór będzie zależeć od tego, z jakich instytucji korzystasz w każdym banku, ile pieniędzy wysyłasz i ile jesteś skłonny zapłacić opłat.

  1. Wpłać gotówkę do banku

  Najbardziej podstawowym sposobem przelania pieniędzy na konto innej osoby jest wejście do banku i poinformowanie kasjera, że ​​chcesz zdeponować pieniądze. Aby dokonać wpłaty, będziesz potrzebować pełnego imienia i nazwiska odbiorcy oraz numeru konta bankowego.

  Jednak niektóre banki zakazują wpłat gotówkowych na czyjeś konto. Obsługa gotówki może prowadzić do oszustw, więc banki zachowują ostrożność. Przed udaniem się do oddziału banku, aby przelać pieniądze na konto znajomego, dokładnie sprawdź, czy bank Ci na to pozwoli.

  2. Przelać pieniądze drogą elektroniczną

  Istnieje wiele witryn i aplikacji, które umożliwiają przesłanie pieniędzy znajomemu. Oto niektóre z najpopularniejszych:

  Wadą tej metody jest to, że obie osoby muszą mieć konto w niektórych usługach, w tym w PayPal i Venmo.

  3. Wypisz czek

  Możesz wypisać czek papierowy i wręczyć go tej osobie. Możesz też wejść do banku i poprosić kasjera o zdeponowanie czeku na koncie osoby, o ile masz jej pełne imię i nazwisko oraz numer konta.

  Chociaż coraz mniej banków akceptuje wpłaty gotówkowe na konto innej osoby, wiele nadal akceptuje wpłaty czekiem.

  4. Wyślij przekaz pieniężny

  Chociaż za przekaz pieniężny będziesz musiał zapłacić kilka dolarów, jest to opłacalna alternatywa, jeśli nie masz jeszcze papierowej książeczki czekowej.

  Kupując przekaz pieniężny, zapłacisz niewielką opłatę plus kwotę, którą chcesz wpłacić. Na przykład, możesz zapłacić 200 $, które chcesz wpłacić na konto znajomego, a następnie 2 $ opłaty za przekaz. Otrzymasz pokwitowanie, więc jeśli z jakiegoś powodu depozyt nigdy nie zostanie zrealizowany, masz dowód przekazu pieniężnego.

  Wadą jest to, że zwykle istnieje limit tego, ile można wysłać za pomocą przekazu pieniężnego. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie wysłać więcej niż 1000 USD.

  5. Wyślij czek kasowy

  Czek kasjerski jest podobny do przekazu pieniężnego, ale nie ma ograniczeń co do tego, ile możesz wysłać. Niestety, czeki kasjerskie kosztują trochę więcej niż przekazy pieniężne, zwykle około 10 dolarów.

  Podczas gdy przekaz pieniężny można otrzymać w banku, na poczcie lub w sklepie spożywczym, czeki kasjerskie są dostępne tylko w bankach.

  6. Wykonaj przelew

  Przelew to narzędzie do elektronicznego przesyłania pieniędzy z jednej instytucji bankowej do drugiej. Może to być szczególnie przydatne, jeśli nie masz dostępu do banku odbiorcy. Na przykład, być może korzystasz z banku w banku krajowym, ale twój przyjaciel ma banki w lokalnej instytucji w całym kraju.

  Możesz wysyłać przelewy w USA lub za granicę, a opłaty za przelewy międzynarodowe są droższe. Możesz spodziewać się wydania od 10 do 50 USD na przelew bankowy.

  Przelewy bankowe często obejmują duże sumy pieniędzy, takie jak zaliczka na dom. Przed próbą wysłania przelewu upewnij się, że zarówno Twoje konto, jak i konto odbiorcy są skonfigurowane do przelewów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy