Co się dzieje, gdy anulujesz kartę kredytową?

Category: Wynik Fico
17 lutego 2021

Ta strona zawiera analizę naszych ulubionych kart od reklamodawców The Simple Dollar i rynku. Więcej informacji można znaleźć w naszym oświadczeniu dla reklamodawców.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz rozważyć zamknięcie starej karty kredytowej. Być może w przeszłości wydałeś zbyt dużo na kredyt i chcesz zapobiec ponownemu wpadnięciu do tej króliczej nory. A może jesteś gotowy, aby przejść na nową kartę kredytową Rewards i planować wyciąć starą. Inni ludzie zamykają stare konta po prostu dlatego, że nie używali ich od lat i jest jedna rzecz mniej do śledzenia.

Niezależnie od powodu, pamiętaj: zamknięcie starego konta karty kredytowej może mieć konsekwencje.

Co tak naprawdę dzieje się po zamknięciu starego konta?

Zamknięcie starego konta karty kredytowej wymaga znacznie więcej niż tylko użycia nożyczek. Gdy zdecydujesz się zamknąć kartę kredytową, musisz zadzwonić do wystawcy karty, korzystając z numeru kontaktowego na odwrocie karty. Oto, co dzieje się dalej:

Wydawca karty zada Ci kilka pytań dotyczących Twojego konta.Czasami wystawca karty kredytowej anuluje Twoją kartę bez zadawania pytań, ale innym razem spróbuje przekonać Cię do zmiany zdania. Czasami nawet przekażą Cię do działu utrzymania klienta, którego jedynym celem jest zachęcenie Cię do zatrzymania karty. Mogą nawet oferować specjalne korzyści – w tym nagrody za karty kredytowe lub oferty transferu salda – aby przekonać Cię do pozostania.

Jeśli naprawdę chcesz anulować swoją kartę, możesz grzecznie odrzucić te oferty i kontynuować zamknięcie. Pamiętaj tylko, że zamknięcie konta oznacza, że ​​zostanie ono zamknięte na stałe.

Zamknięte konto jest zgłaszane do biur informacji kredytowej.W ciągu miesiąca po zamknięciu konta, akcja zostanie zgłoszona agencjom kredytowym – Experian, Equifax i TransUnion. Jednak zamknięcie konta nie oznacza końca jego pozytywnego wpływu. Według Experian konta bez negatywnych znaków mogą pozostać w Twojej historii kredytowej nawet przez 10 lat.

Dopóki konto karty kredytowej nie ma żadnych negatywnych znaków, jego wpływ powinien być odczuwalny przez wiele lat – i to prawda, niezależnie od tego, czy je zamkniesz, czy nie.

Twoja zdolność kredytowa może spaść, choć tymczasowo.Zamknięcie konta może mieć negatywny wpływ na Twój wynik FICO, wynik najczęściej używany przez pożyczkodawców. Dzieje się tak ze względu na sposób określania wyników FICO i złożony labirynt czynników, których używają do określenia, czy Twój wynik rośnie, czy spada.

Metoda punktacji FICO opiera się na ratingach w pięciu ogólnych kategoriach: historia płatności (35%), kwoty zadłużenia (30%), długość historii kredytowej (15%), nowy kredyt (10%) i rodzaje wykorzystanych kredytów (10%) ).

Czynniki, na które może mieć wpływ zamknięcie konta, to 1) kwota pieniędzy, którą jesteś winien w związku z limitami kredytowymi – zwanymi również wykorzystaniem – oraz 2) długość historii kredytowej.

Wykorzystanie : jeśli jesteś wolny od długów na wszystkich swoich kontach, Twoje wykorzystanie będzie zerowe we wszystkich przypadkach. W takim przypadku zamknięcie starego konta w ogóle nie zmieni Twojego wykorzystania. Ale jeśli jesteś winien pieniądze na innych kartach kredytowych lub pożyczkach, zamknięcie starego konta z wysokim limitem kredytowym może natychmiast przyspieszyć wykorzystanie. Ponieważ technicznie rzecz biorąc, będziesz korzystać z większej części dostępnego kredytu, Experian twierdzi, że może to zaszkodzić Twojemu wynikowi.

Na przykład załóżmy, że masz dwie karty kredytowe z limitem 5000 USD na każdą i posiadasz saldo 2000 USD – oznacza to, że używasz 2000 USD z 10000 USD dostępnego kredytu, więc Twój wskaźnik wykorzystania wynosi 20%. Jeśli jednak zamkniesz jedną z kart, nagle wykorzystujesz 2000 USD z 5000 USD całkowitego kredytu – a teraz Twój wskaźnik wykorzystania podskoczył do nieprzyjemnych 40%.

Długość historii kredytowej: zamknięcie starej karty kredytowej może również zdecydowanie obniżyć średni wiek Twojej historii kredytowej – zwłaszcza jeśli zamykana karta została założona dawno temu, a może nawet Twoja pierwsza karta kredytowa. Według Experiana jest to kolejny powód, dla którego Twój wynik może tymczasowo spaść, jeśli zamkniesz stare konto.

Jak anulować kartę kredytową

Zamykać czy nie zamykać – oto jest pytanie. Jeśli nie masz ważnego powodu do zamknięcia konta, rozsądnie może być pozostawienie go otwartego i zamiast tego po prostu pociąć kartę lub schować ją do szuflady.

Utrzymywanie starego otwartego konta pozwala z czasem wydłużyć średni wiek rachunków kredytowych, a także utrzymywać wykorzystanie na jak najniższym poziomie. A jeśli nie zamkniesz starego konta, nie musisz się martwić, że zamknięcie wpłynie negatywnie na Twój kredyt.

Jeśli z jakiegoś powodu nalegasz na zamknięcie swojego konta, wykonaj następujące czynności:

Krok 1: Anuluj wszelkie automatyczne obciążenia powiązane z kartą.Zanim zamkniesz swoją kartę kredytową, zechcesz anulować wszelkie automatyczne płatności polubione na koncie, w tym karnety na siłownię, subskrypcje lub usługi, które zostały automatycznie obciążone Twoją kartą. Będziesz chciał przenieść te wydatki na inną kartę kredytową lub formę płatności. W przeciwnym razie możesz ponieść opłaty lub kary za zwłokę – lub nawet spłacić raport kredytowy – gdy te usługi spróbują obciążyć anulowaną kartę kredytową.

Krok 2: Zapłać w całości saldo karty kredytowej.Zanim zamkniesz swoją kartę kredytową, musisz w całości spłacić saldo. Upewnij się, że zezwalasz na wysyłanie wszystkich oczekujących zakupów przed wysłaniem ostatecznego czeku lub dokonaniem końcowej płatności online. Gdy ostatnia płatność zostanie zaksięgowana, a saldo konta spadnie do zera, będziesz mógł przejść dalej.

Krok 3: Odbierz wszystkie swoje nagrody.W większości przypadków zamknięcie konta oznacza utratę wszelkich nagród z karty kredytowej, które zarobiłeś po drodze. Zanim zadzwonisz do wydawcy karty, aby zamknąć konto, zechcesz zrealizować swoje nagrody w najbardziej sensowny sposób. W większości przypadków najłatwiejszym sposobem wykupu jest zwrot gotówki lub karty podarunkowe.

Krok 4: Zadzwoń do wystawcy karty, aby anulować.Zadzwoń pod numer podany na odwrocie karty to najłatwiejszy sposób skontaktowania się z działem, który faktycznie zamknie Twoje konto. Pamiętaj tylko, aby być wytrwałym w swoim postanowieniu, jeśli naprawdę chcesz zamknąć swoje konto. W większości przypadków agent obsługi klienta zamknie Twoje konto bez większych kłopotów i stresu.

Krok 5: Sprawdź raport kredytowy, aby upewnić się, że anulowanie zostało zakończone.W większości przypadków zamknięcie karty przebiega bezproblemowo. Aby kontynuować i upewnić się, że Twoje konto jest rzeczywiście zamknięte, możesz sprawdzić swój bezpłatny raport kredytowy na stronie AnnualCreditReport.com lub zalogować się na darmowe konto w Credit Karma. Tak czy inaczej, będziesz chciał dokładnie sprawdzić, czy Twoje konto jest na pewno zamknięte.

W razie potrzeby kontynuuj.Jeśli Twój raport kredytowy nie pokazuje zamknięcia w ciągu dwóch lub trzech miesięcy, warto skontaktować się z wydawcą karty. Zadzwoń ponownie pod numer z tyłu karty, aby upewnić się, że Twoje konto zostało zamknięte zgodnie z żądaniem. Jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany, możesz również rozważyć wysłanie listu poleconego z prośbą o zamknięcie konta na adres podany na odwrocie karty.

Podsumowanie

Wyciągnięcie wtyczki ze starego konta karty kredytowej to decyzja, której nie należy lekceważyć. Jednak to nie koniec świata. Jeśli Twój kredyt jest dobry lub doskonały, a poziom Twojego zadłużenia nie istnieje lub jest minimalny, zamknięcie konta może nie mieć na Ciebie żadnego wpływu.

Jednocześnie zamknięcie starego konta nie jest jedyną opcją. Jeśli martwisz się, jak zamknięcie może wpłynąć na Twój wynik, zawsze możesz pozostawić otwarte konto i schować kartę w bezpiecznym miejscu, a nawet pociąć ją na kawałki, aby nie używać jej (i nikogo innego robi).

Tak czy inaczej, najlepiej jest upewnić się, że każda podjęta decyzja jest przemyślana.

Czy kiedykolwiek zamknąłeś kartę kredytową? Czy proces przebiegł gładko?

Powiązane artykuły:

Uwaga redakcyjna: wynagrodzenie nie wpływa na nasze rekomendacje. Możemy jednak otrzymać prowizję od sprzedaży od firm przedstawionych w tym poście. Aby wyświetlić listę partnerów, kliknij tutaj. Wyrażone tutaj opinie należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w żaden inny sposób poparte przez naszych reklamodawców. Dokładamy wszelkich starań, aby przedstawić dokładne informacje, jednak wszystkie informacje są przedstawiane bez gwarancji. Odwiedź stronę naszego reklamodawcy, aby zapoznać się z warunkami.

Holly JohnsonPisarz współpracującyHolly Johnson jest ekspertką od oszczędności i wielokrotnie nagradzaną pisarką, która ma obsesję na punkcie finansów osobistych i czerpania z życia jak najwięcej. Od wielu lat mieszka w Indianie. Lubi pracować w ogrodzie, czytać i podróżować po świecie z mężem i dwójką dzieci. Oprócz The Simple Dollar, Holly pisze dla znanych publikacji, takich jak US News & World Report Travel, PolicyGenius, Travel Pulse i Frugal Travel Guy. Holly jest również właścicielem Club Thrifty.

Poniższe odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy banku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy