Co to jest promesy kredytowe

17 lutego 2021

Czy obecnie współpracujesz z doradcą kredytowym w NewRez?

Aplikuj terazAplikuj za pomocą naszej aplikacji ezHub. Jakiego rodzaju pożyczki szukasz?

Dowiedz się więcej o listach zobowiązań

Proces pożyczki mieszkaniowej może być skomplikowany, pełen warunków, które często wydają się zamienne. Na przykład wielu pożyczkobiorców myli wstępną kwalifikację kredytu hipotecznego, wstępne zatwierdzenie i zobowiązanie. Chociaż każdy z nich odgrywa ważną rolę w drodze do zakupu domu, pismo zobowiązujące do udzielenia kredytu hipotecznego ma większe znaczenie dla kredytobiorcy.

Co to jest zobowiązanie?

W przeciwieństwie do wstępnej akceptacji lub wstępnej kwalifikacji, która tak naprawdę mówi tylko o tym, jaki pożyczkodawca, taki jak NewRez, może chcieć Ci pożyczyć, list zobowiązań jest bardziej formalnym dokumentem wskazującym, że spełniłeś wytyczne dotyczące gwarantowania emisji i że Twoja pożyczka została zatwierdzona. Zasadniczo jest to umowa między Tobą a Twoim pożyczkodawcą (nami!) Dotycząca warunków Twojego kredytu hipotecznego.

Co oznacza litera?

W promesie określa się rodzaj zaciągniętego kredytu hipotecznego, kwotę pożyczonego kredytu, warunki lub długość okresu spłaty oraz uzgodnioną stopę procentową kredytu. Większość zobowiązań do udzielenia kredytu hipotecznego jest warunkowa, co oznacza, że ​​istnieje lista warunków, które muszą zostać spełnione, aby zobowiązanie zostało spełnione. Zwykle dotyczą one nieruchomości, takich jak ubezpieczenie od zagrożeń i ubezpieczenie na wypadek powodzi. Jeśli warunki nie zostaną spełnione, pożyczkodawcy nie muszą przenosić kredytu hipotecznego na zamknięcie.

Kiedy zostaje wydane pismo?

List zobowiązania jest wystawiany po złożeniu wniosku wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami, takimi jak odcinki wypłaty, wyciągi bankowe itp. Po przetworzeniu pliku pożyczki i otrzymaniu wyceny, gwarant sprawdzi każdy dokument i upewni się, że dług -to-dochody (DTI) i współczynniki kredytu do wartości (LTV) mieszczą się w wytycznych. Jeśli zostaną zatwierdzone do pożyczenia, wystawią pożyczkobiorcy pisemne zobowiązanie. Dokładny termin otrzymania listu jest różny, ale zazwyczaj zajmuje to od 20 do 45 dni.

Czego powinienem szukać w liście?

Wszystkie istotne warunki Twojej pożyczki będą zawarte w tym liście, dlatego ważne jest, abyś przeczytał i zrozumiał, co w nim jest. Są to takie rzeczy, jak rodzaj kredytu hipotecznego, długość kredytu, oprocentowanie i adres nieruchomości.

Przy zamykaniu kredytu hipotecznego powinieneś porównać to, co jest na liście zobowiązującym, z podpisanymi dokumentami kredytowymi. W ten sposób będziesz mógł wyłapać wszelkie błędy przed podpisaniem dokumentów końcowych. Łatwiej jest poprawić błędy przed podpisaniem dokumentów niż po ich zamknięciu.

Czy list wygasa?

Pismo zobowiązujące od pożyczkodawcy ma datę wygaśnięcia. Oznacza to, że jeśli pożyczka nie zostanie sfinansowana w tym okresie, umowa jest nieaktualna, a pożyczkodawca nie musi pożyczać pieniędzy na określonych warunkach. Brak zamknięcia przed datą wygaśnięcia promesy może spowodować zmianę całej hipoteki wraz z odsetkami.

Jeśli myślisz o zostaniu właścicielem domu do wynajęcia, zacznij od zapoznania się z naszym blogiem i kalkulatorami hipotecznymi zawierającymi wszystkie podstawowe informacje na temat kredytów hipotecznych. Następnie skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów ds. Kredytów hipotecznych, aby rozpocząć przygodę z zakupem domu.

NewRez LLC NMLS nr 3013

1100 Virginia Drive, Suite 125

Fort Washington PA 19034

Aby uzyskać informacje dotyczące licencji, przejdź do: www.nmlsconsumeraccess.org

Prowadzenie działalności jako NewRez Mortgage w stanach Arkansas i Teksas. Witryna oczekuje na zatwierdzenie przez New York Department of Financial Services.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy