Czy firmy obsługujące karty kredytowe mogą podwyższyć Twoje zarobki

Czy firmy obsługujące karty kredytowe mogą podwyższyć Twoje zarobki
Category: Karty Kredytowej
16 października 2020

Powszechną taktyką stosowaną przez wierzycieli jest zastraszanie ludzi, aby dokonali płatności od razu i istnieje groźba zajęcia zarobków. Czy więc firmy obsługujące karty kredytowe mogą zająć twoje zarobki? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Jednak rzeczywiste ozdoby są rzadkie i muszą być dostarczone z wyprzedzeniem.

Podczas gdy wierzyciele ubiegający się o spłatę zaległych podatków, alimentów i pożyczek studenckich nie potrzebują zgody sądu, aby zająć twoje wynagrodzenie, firmy obsługujące karty kredytowe lub agencje windykacyjne muszą najpierw złożyć pozew i uzyskać orzeczenie. Jeśli otrzymają zgodę, nadal będą musieli podjąć dodatkowe kroki w celu wdrożenia działania, w tym wysłać pismo do odpowiedniego funkcjonariusza organów ścigania i Twojego pracodawcy.

Czy istnieje limit kwoty, jaką wierzyciel może zająć moją wypłatę?

Zgodnie z prawem federalnym wierzyciel może zająć nie więcej niż 25 procent Twojego dochodu do dyspozycji lub kwota tygodniowych zarobków na wynos przekracza 30-krotność federalnej płacy minimalnej. Cokolwiek jest mniejsze.

Dochód rozporządzalny to pensja na wynos po wymaganych potrąceniach, w tym podatki federalne i stanowe, stanowe ubezpieczenie na wypadek bezrobocia, ubezpieczenie społeczne i obowiązkowe potrącenia emerytalne, takie jak składki 401 tys.

Dochód rozporządzalny jest jednak obliczany na podstawie dobrowolnych wpłat, takich jak ubezpieczenie zdrowotne i na życie oraz plany oszczędnościowe – ponieważ, jak wiesz, miejmy nadzieję, że życie się nie wydarzy.

Aby zademonstrować : federalna płaca minimalna wynosi 7,25 USD za godzinę. Trzydzieści razy stawka federalna wynosi 217,50 USD. Powiedzmy, że Twój dochód netto po obowiązkowych potrąceniach wynosi 500 USD tygodniowo, co stanowi 25% dochodu do dyspozycji 125 USD. Kwota twojego dochodu przekracza 30-krotność stawki federalnej wynosi 282,50 $ (500 $ – 217,50 $). Na podstawie tych obliczeń wierzyciele mogliby pobrać z Twojej tygodniowej wypłaty nie więcej niż 125 USD .

Jaki dochód jest zwolniony z potrącenia wynagrodzenia?

Rodzaje dochodu, które są generalnie chronione przed zajęciem wynagrodzenia, to ubezpieczenie społeczne, oszczędności emerytalne, zasiłki dla bezrobotnych i renty inwalidzkie oraz składki pracownicze.

Czy wierzyciele będą mnie pozwać, jeśli jestem bezrobotny lub zarabiam niewiele lub wcale?

Wierzyciele zazwyczaj porównują prawdopodobieństwo windykacji z kosztami windykacji na drodze prawnej. Jeśli koszt pozwu jest większy niż prawdopodobieństwo odzyskania długu, prawdopodobnie zrezygnują z pozwu. Ewentualnie, jeśli ustalą, że zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy lub prawdopodobnie będziesz mieć stały dochód w przyszłości, prawdopodobnie wytoczą pozew. Oczywiście postępowanie prawne zależy wyłącznie od uznania wierzycieli, co oznacza, że ​​nigdy nie powinieneś po prostu zakładać, że jesteś bezpieczny przed procesem.

Jak możesz uniknąć zajęcia wynagrodzenia?

Płacenie minimum miesięcznego . Jeśli to wszystko, na co możesz sobie pozwolić na saldach karty kredytowej, jest to prawdopodobnie najlepsza opcja krótkoterminowa. Po prostu nie zapomnij wziąć pod uwagę kwoty odsetek, które zapłacisz, jeśli wybierzesz tę strategię długoterminową. W rezultacie możesz zapłacić więcej niż dwa razy tyle, ile pierwotnie pożyczyłeś.

Upadłość . Kiedy złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości, większość niezabezpieczonych długów zostaje umorzona, z kilkoma wyjątkami, w tym pożyczki studenckie, podatki, alimenty i alimenty.

Spłata zadłużenia. Chociaż przystąpienie do programu spłaty zadłużenia nie gwarantuje ochrony przed procesami sądowymi lub zajęciem wynagrodzenia, większość wierzycieli jest skłonnych negocjować, ponieważ chcą odzyskać jak największą część zaległego salda. A jeśli doszedłeś do punktu, w którym spłata długu jest dla Ciebie najlepszą opcją, okoliczności poza Twoją kontrolą prawdopodobnie uniemożliwiły Ci dokonywanie regularnych płatności. Innymi słowy, wierzyciele chcą po prostu zmniejszyć swoje straty.

Niezależnie od wybranej strategii, nigdy nie ignoruj ​​swoich długów!

Czasami życie daje nam więcej, niż jesteśmy w stanie znieść, ale to nie znaczy, że możemy ignorować nasze zobowiązania. Pamiętaj tylko, że żadna firma, żadna osoba nie może przejąć twoich wypłat bez zgody sądu. Nawet wtedy musisz zostać z wyprzedzeniem powiadomiony o takich działaniach sądowych poprzez formalną dokumentację.

Jeśli wierzyciele grożą Ci podjęciem działań prawnych, mimo że nie mają zamiaru podążać za nimi ani nie mają na to prawnej licencji, łamią prawo. Nawet ci, których nie stać na spłatę długów, mają prawa. Nie daj się zastraszyć wierzycielom.

Jeśli chcesz przejąć kontrolę nad swoimi finansami, skontaktuj się z naszymi doświadczonymi negocjatorami z New Era Debt Solutions. Nadszedł czas na działanie!

Aby rozpocząć, wypełnij poniższy formularz online w celu bezpłatnej analizy zadłużenia, aby sprawdzić, czy rozliczenie zadłużenia jest dla Ciebie odpowiednią opcją.

Uzyskaj bezpłatną analizę zadłużenia

Klikając „Rozpocznij teraz”, zgadzasz się, że New Era Debt Solutions może kontaktować się z Tobą, korzystając z podanych przez Ciebie informacji, telefonicznie, za pomocą wiadomości tekstowych / SMS, e-mailem lub pocztą, nawet jeśli znajdujesz się na liście osób, które nie dzwonią . Mogą obowiązywać opłaty za wiadomości tekstowe i przewoźnika. Zgadzasz się również z naszą Polityką prywatności.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy