Czy moja pożyczka pokryje moje wynagrodzenie?

17 lutego 2021

Rozwijaj swoją firmę, a nie skrzynkę odbiorczą

P: Rozważam otwarcie kawiarni, ale nie jestem pewien, czy uda mi się rzucić obecną pracę i zostać pełnoetatowym przedsiębiorcą. Gdybym utrzymał swoje obecne stanowisko i zatrudnił menedżera na pełny etat, czy byłbym w stanie rozliczyć jego i moje pensje w moim biznesplanie, aby pożyczka je pokryła? Jeśli nie, i zdecydowałem się pracować w kawiarni na pełny etat, czy mógłbym pracować w ramach kosztów utrzymania w pierwszym roku?

O: Wielu nowych przedsiębiorców dzieli swój czas między tradycyjną pracę a raczkującą działalność, aw wielu przypadkach ma to po prostu sens ekonomiczny – pomaga utrzymać dopływ pieniędzy w trakcie rozpoczynania działalności. Ale jeśli masz odpowiednie fundusze, z pewnością możesz od samego początku pracować w nowym biznesie na pełny etat.

Ale czy możesz sobie zapłacić? Tak, jeśli są fundusze. Według SBA, koszty operacyjne, poza sprzętem, surowcami i płacami personelu, „obejmują wynagrodzenie jako właściciela i pieniądze na spłatę pożyczek. To powiedziawszy, jednym z głównych zastrzeżeń jest to, że musisz uważać na kwotę, jaką płacisz sobie. Kiedy już spłacisz swoje pożyczki dla małych firm, a inwestorzy kapitału wysokiego ryzyka już dawno się spieniężyli, to, co płacisz sobie, to Twoja własna firma, ale do tego momentu Twoje wynagrodzenie będzie przedmiotem dokładnej analizy.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w firmie na pełny etat, zatrudniasz menedżera na pełny etat, czy wykonujesz kombinację obu, będzie zależeć od wielu różnych czynników. Najważniejszymi czynnikami przy ustalaniu wynagrodzenia (lub określaniu, czy w ogóle je otrzymujesz) są: 1) skąd pochodzą twoje fundusze i (2) ile one zapewniają. Instytucja finansowa udzielająca pożyczki zabezpieczonej SBA może mieć jeden zestaw oczekiwań co do Twojego zaangażowania, podczas gdy inwestor kapitału podwyższonego ryzyka może mieć zupełnie inny zestaw wymagań. Jeśli jesteś finansowany przez przyjaciół i rodzinę (co jest o wiele bardziej powszechne, niż możesz sobie wyobrazić), napotkasz zupełnie inny zestaw presji i oczekiwań. Jeśli Twoje finansowanie pochodzi z wielu źródeł, oczekiwania mogą być sprzeczne, dlatego ważne jest, aby uzyskać je od samego początku.

Większość biznesplanów obejmuje co najmniej kilka pierwszych lat wydatków operacyjnych, które obejmują wynagrodzenia dla siebie, personelu i kierownictwa. W zależności od Twojej sytuacji Twój finansista może nawet oczekiwać, że będziesz pracować bez wynagrodzenia, dopóki biznes nie stanie się rentowny.

Jednak w większości przypadków możesz wpisać wynagrodzenie dla siebie w biznesplanie. Powiedziawszy to jednak, zdaj sobie sprawę, że biznesplan jest dokumentem stale ewoluującym, a kwota, którą początkowo określasz, może podlegać korekcie i zmianie przez tych, którzy lokują kapitał. Większość inwestorów venture capital powie, że największym błędem przedsiębiorcy w biznesplanie jest zbyt wysokie wynagrodzenie dla siebie w pierwszych latach działalności. Nie ma twardych i szybkich wytycznych dotyczących tego, ile możesz zapłacić samemu, a podanie sześciocyfrowych dochodów może być kuszące. Musisz oprzeć się tej pokusie. Żaden inwestor typu venture capital nie zaoferuje finansowania komuś, kto chce zbyt głęboko zanurzyć się w kapitale zalążkowym dla własnej wypłaty.Przygotuj się na to, że zapłacisz sobie tyle, ile tylko możesz, aby żyć na dłuższą metę, kiedy Twoja firma odniesie sukces, pieniądze będą płynąć.

Uwaga dla czytelników, którzy mogą otrzymywać finansowanie ze źródeł pożyczek mniejszościowych: Jeśli otrzymujesz tego rodzaju finansowanie, będziesz musiał być bardzo aktywny w biznesie, aby otrzymać tego rodzaju pożyczkę – iw większości przypadków będziesz potrzebować pracować na pełny etat w biznesie.

Janice Bryant Howroyd jest założycielką, prezesem i dyrektorem generalnym Torrance ACT-1 Group z siedzibą w Kalifornii, największej amerykańskiej agencji pracy należącej do mniejszości kobiecych, z ponad 70 biurami, 300 pełnoetatowymi pracownikami, 65 000 tymczasowych „gwiazd i roczne przychody przekraczające 500 mln USD. Założona w 1978 roku w oparciu o osobistą filozofię Howroyda „Utrzymanie ludzkości w zasobach ludzkich, ACT-1 jest dziś konglomeratem wielopoziomowym obsługującym takich klientów jak Ford Motor Co., Gap Inc. i Sempra Energy oraz spełniającym wymagania dotyczące dobrze wykształconych i dobrze wykształconych przeszkoleni pracownicy tymczasowi, etatowi i kontraktowi. Dwukrotnie została uhonorowana przez Star Group jako jedna z 50 czołowych kobiet-przedsiębiorców świata.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy