Czy usługi płatności Bitcoin są podobne do kart kredytowych?

Category: Kart Kredytowych
17 lutego 2021

Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta, został przez niektórych nazwany bezpiecznym pieniądzem w Internecie. Zachowując odpowiednią ostrożność, można dokonywać lub otrzymywać płatności każdemu bez ujawniania jakichkolwiek poufnych informacji powiązanych z ich kontami lub portfelami bitcoin. Inne kryptowaluty, takie jak Litecoin i Ripple, również odnotowują wzrost liczby transakcji.

Podążając za rosnącą akceptacją bitcoinów i innych walut wirtualnych, wiele firm zaczęło oferować usługi związane z płatnościami, które dokonują i otrzymują płatności w krypto.

Dzięki tym usługom płatności bitcoin możesz zapłacić za filiżankę kawy w narożnej kawiarni, skanując kod QR sklepu na telefonie komórkowym lub kupić wysokiej klasy laptopa od dużej i uznanej korporacji, takiej jak Dell, dokonując płatności w bitcoin.

W tym artykule wyjaśniono, jak działają usługi płatności bitcoin, zalety, związane z nimi koszty, o których użytkownicy powinni wiedzieć, oraz czy usługi te stanowią zagrożenie dla tradycyjnych systemów płatności opartych na fiducjarach.

Kluczowe wnioski
 • Reklamowany jako „bezpieczny pieniądz w Internecie, bitcoin zaczyna być akceptowany jako forma płatności, podobna do kart kredytowych, w wielu firmach.
 • Usługi płatności Bitcoin działają jako warstwa pośrednicząca między płatnikiem a odbiorcą w celu przetwarzania płatności bitcoin; wiele platform, w tym Shopify i Magento, oferuje obsługę otrzymywania płatności bitcoin.Usługa płatności bitcoinami natychmiast konwertuje otrzymane bitcoiny na wybraną walutę, eliminując ryzyko zmienności.W porównaniu ze standardową płatnością kartą kredytową, płatności bitcoin są rzekomo stosunkowo tańsze ze względu na niższe koszty transakcji.Co to jest usługa płatności Bitcoin?

  Krótko mówiąc, usługi płatności bitcoin lub usługi kupców bitcoin umożliwiają kupcom i firmom otrzymywanie płatności w bitcoinach od osób fizycznych za sprzedawane lub dostarczane towary i usługi.

  Działa podobnie do przetwarzania standardowej usługi płatności kartą kredytową lub debetową, z pewnymi szczegółami dotyczącymi bitcoinów.

  Na przykład odwiedzasz sklep Walmart, aby dokonać zakupu, przeciągnij swoją kartę kredytową Amex lub Visa przy kasie i wybij numer PIN, aby dokonać niezbędnej płatności. Podobnie, możesz dokonać zakupu online na stronie Walmart i dokonać płatności przy użyciu tej samej karty kredytowej, wprowadzając dane na stronie płatności w witrynie.

  W obu przypadkach (automat do płatności w sklepie lub portal internetowy) system obsługi płatności działa w tle i umożliwia uwierzytelnianie i przetwarzanie karty kredytowej w celu dokonania płatności. Serwis płatniczy dba o bezpieczne rejestrowanie i przesyłanie niezbędnych szczegółów płatności, uwierzytelnianie poświadczeń, umożliwianie przelewu pieniędzy z Twojego konta do Walmart’s oraz wystawianie potwierdzenia wszystkim zaangażowanym interesariuszom.

  Usługi płatności Bitcoin działają w podobny sposób. Działają jako warstwa pośrednicząca między płatnikiem a odbiorcą w celu przetwarzania płatności bitcoin, co wiąże się również z rejestrowaniem transakcji w publicznej księdze blockchain.

  Pozwalają handlowcom akceptować płatności w bitcoinach zarówno w Internecie, jak iw fizycznych lokalizacjach, bez obaw kupującego lub sprzedawcy o złożony proces płatności bitcoin w tle, który jest wykonywany w tle.

  Jak działa usługa płatności Bitcoin?

  Wszystkie popularne usługi płatności w bitcoinach oferują sprzedawcom wiele sposobów akceptowania płatności w bitcoinach. Obejmują rozwiązania dla różnych platform, takie jak integracja z platformami handlu elektronicznego, takimi jak Shopify, PrestaShop i Magento; do płatności za pośrednictwem systemów punktów sprzedaży (POS) w sklepach, takich jak Soft Touch i DC POS; oraz dla płatności bezpośrednich z popularnych rozwiązań rozliczeniowych i księgowych, takich jak Host Bill i Invoice Ninja.

  Można również znaleźć rozwiązania dotyczące przyjmowania darowizn w bitcoinach za pośrednictwem takich usług, które obejmują integrację z usługami dawców, takimi jak NationBuilder i Targeted Victory. Programiści aplikacji mogą znaleźć gotowe funkcje i biblioteki kodów w Android SDK i iOS SDK oraz w językach programowania, takich jak Java, Perl i PHP, które umożliwiają im przyjmowanie płatności bitcoin za pośrednictwem ich aplikacji i portali.

  Zasadniczo każdy, kto zarejestruje się w usługach handlowców bitcoin, może zacząć otrzymywać płatności bitcoin od klientów za pośrednictwem wszelkiego rodzaju mediów transakcyjnych z całego świata. Bystry dzieciak z Etiopii może stworzyć świetną aplikację na Androida i otrzymywać płatności w bitcoinach od globalnych użytkowników za pomocą płatności bitcoin zintegrowanej z zestawem programistycznym dla Androida; lub znana restauracja w Wenecji we Włoszech może korzystać z platformy Soft Touch POS obsługującej płatności bitcoin, aby otrzymywać płatności w bitcoinach od swoich klientów.

  Przepływ płatności Bitcoin: krok po kroku

  Jeśli chodzi o kroki, wykonywany jest następujący przepływ pracy:

 • Twój klient decyduje się na dokonywanie płatności w bitcoinach przy kasie (w sklepie, w Internecie lub w aplikacji).
 • Płaci kwotę po ustalonym kursie wymiany obowiązującym w momencie transakcji.Usługa płatności bitcoinami natychmiast konwertuje otrzymane bitcoiny na wybraną walutę, eliminując ryzyko zmienności.Pieniądze zostaną dodane do twojego konta, a ostatecznie zostaną zaksięgowane na wyznaczonym koncie bankowym z określoną częstotliwością, gdy zgromadzone konto przekroczy próg.Usługa płatności bitcoin natychmiast konwertuje otrzymane bitcoiny na walutę wybraną przez handlowca, eliminując ryzyko zmienności. Można nawet zdecydować się na zakup bitcoinów we własnym portfelu, zamiast wymieniać je na waluty fiducjarne.

  Usługa przesyła również niezbędne informacje w bezpieczny sposób do sieci blockchain, aby transakcja została uwierzytelniona i zarejestrowana w księdze publicznej.

  Górnicy, którzy weryfikują i dodają transakcje do łańcucha blokowego, otrzymują opłatę za kopanie bitcoinów. Opłata ta nie trafia do usługi płatniczej, ale ma na celu wynagrodzenie górników za ich pracę wykonaną w celu weryfikacji i uwierzytelnienia.

  Zgodnie ze szczegółami opłat BitPay, „Większość prawdziwych portfeli bitcoin obejmuje opłatę za kopanie bitcoinów we wszystkich transakcjach wychodzących i może być ona „bardzo wysoka ze względu na wysokie zapotrzebowanie sieci bitcoin i ograniczoną przestrzeń w sieci bitcoin. (Zobacz także, Jak działa Bitcoin Mining?)

  Zalety usług płatności Bitcoin

  W porównaniu ze standardową płatnością kartą kredytową, płatności bitcoin są rzekomo stosunkowo tańsze ze względu na niższe koszty transakcji. Usługa płatnicza, taka jak BitPay, pobiera od akceptanta stałą opłatę rozliczeniową w wysokości 1%, w porównaniu z 2% do 3% pobieranymi przez usługę przetwarzania kart kredytowych w walucie fiducjarnej.

  Usługi płatności Bitcoin umożliwiają bezgraniczną sieć płatności, która umożliwia bezproblemowy transfer bitcoinów w dowolnej ilości z dowolnego miejsca na świecie, za pośrednictwem dowolnego telefonu komórkowego lub komputera, na konto sprzedawcy w wielu krajach w wybranej przez niego walucie.

  Usługi płatności Bitcoin twierdzą, że utrzymują przejrzystość w bardzo dynamicznych kursach wymiany między bitcoinem a walutą fiducjarną.

  Korzystając z takich usług, sprzedawca nie tylko otrzymuje różne środki do akceptowania płatności globalnych, ale także otrzymuje wiarygodną i autentyczną tożsamość w wirtualnym świecie kryptowalut, który jest znacznie bezpieczniejszy, przejrzysty i niezawodny przy otrzymywaniu płatności.

  Wyobraź sobie, że poproszono Cię o dokonanie bezpośredniej płatności na indywidualny portfel bitcoin, zamiast zobaczyć, jak płatność jest przetwarzana za pośrednictwem sieci uznanego dostawcy usług płatniczych – klient uznałby, że jest on bardziej godny zaufania. To jest wartość dodana, jaką firma uzyskuje z takich usług.

  Główni gracze

  BitPay to jedna z wczesnych i popularnych ofert dostępnych w USA od 2011 roku. Coinbase, giełda kryptowalut, oferuje również aplikację handlową dla firm obsługującą płatności bitcoinami. CoinGate, SpectroCoin i CoinsBank to inni wiodący gracze oferujący podobne usługi w różnych smakach, aby zaspokoić potrzeby kupców i płatników, którzy chcą mieć do czynienia z bitcoinami.

  Rozliczenie jest dostępne w różnych walutach fiducjarnych przez różnych operatorów. Na przykład BitPay oferuje bezpośrednie kwoty kredytu w dolarach amerykańskich (USD), euro (EUR), dolarach australijskich (AUD), funtach szterlingach (GBP), pesos meksykańskich (MXN), dolarach nowozelandzkich (NZD), randach południowoafrykańskich (ZAR) ) i Bitcoin (BTC). Obsługuje bezpośrednie depozyty bankowe w 38 różnych krajach i rozliczenia bitcoin w 240 krajach na całym świecie.

  Zagrożenie dla istniejących usług przetwarzania kart?

  Bitcoin i inne kryptowaluty pojawiły się ostatnio na radarze agencji regulacyjnych i władz monetarnych na całym świecie. Podczas gdy wiele krajów, takich jak Japonia i USA, zezwoliło na transakcje i zezwoliło na działanie giełd kryptowalut, Chiny zaostrzają śruby w ich użyciu. (Aby dowiedzieć się więcej, zobacz Czy Bitcoin jest zakazany w Chinach?)

  Jednak ogólna rosnąca akceptacja bitcoinów wskazuje, że coraz więcej globalnych użytkowników chce w nich dokonywać transakcji. Istnienie i stale rosnący wpływ równoległej, pozbawionej granic gospodarki, która jest poza kontrolą jakiegokolwiek organu centralnego, również naraża na ryzyko działalność tradycyjnych dostawców kart płatniczych i akceptantów.

  Od czasu, gdy wszystko odbywało się w walutach fiducjarnych do teraz, kiedy coraz większa część przechodzi na transakcje kryptowalutowe, usługi powiązane z walutami fiducjarnymi muszą odczuwać upał.

  Podsumowanie

  Postęp technologiczny i ewolucja nowych ofert będą się nadal pojawiać. Sytuację, w której wszyscy wygrywają, można osiągnąć dzięki tradycyjnym usługom płatniczym, które wykorzystują technologię bitcoin i oferują podobne usługi, wykorzystując swoje znane marki sprzed dziesięcioleci. Jak to się mówi: „Jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich!

  Inwestowanie w kryptowaluty i początkowe oferty monet („ICO) jest wysoce ryzykowne i spekulacyjne, a ten artykuł nie jest zaleceniem Investopedii ani pisarza do inwestowania w kryptowaluty lub ICO. Ponieważ sytuacja każdej osoby jest wyjątkowa, przed podjęciem jakichkolwiek decyzji finansowych należy zawsze skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą. Investopedia nie składa żadnych oświadczeń ani gwarancji co do dokładności ani aktualności informacji zawartych w niniejszym dokumencie. Na dzień pisania tego artykułu autor nie posiada żadnych kryptowalut.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy