Gdzie teraz zainwestować 1 milion dolarów

Category: Mogą Również
17 lutego 2021

Dzielenie swojego gniazda między akcje, obligacje i fundusze to nadal najmądrzejsza długoterminowa strategia.

Leo jest specjalistą w dziedzinie technologii i dóbr konsumpcyjnych, który od 2012 r. Przemierza skrzyżowanie Wall Street i Doliny Krzemowej. Jego sterówka obejmuje biznesy związane z chmurą, IoT, analityką, telekomunikacją i grami. Śledź go na Twitterze, aby uzyskać więcej aktualizacji!

Zostanie milionerem jest często uważane za finansowy kamień milowy w Ameryce – według firmy badawczej Spectrem przekroczenie siedmiocyfrowego znaku wartości netto stawia Cię w pierwszej 3% populacji USA. Ale milion dolarów wciąż może nie wystarczyć na wygodną emeryturę.

Niedawna ankieta przeprowadzona przez Ameriprise Financial wykazała, że ​​tylko 13% Amerykanów z aktywami o wartości ponad 1 miliona dolarów uważa się za bogatych. Inne badanie przeprowadzone przez Charlesa Schwaba wykazało, że większość Amerykanów uważa, że ​​do przejścia na emeryturę potrzebowali średnio 1,7 miliona dolarów.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ średnia roczna stopa inflacji wynosząca około 3% w ciągu ostatniego stulecia znacznie zmniejszyła siłę nabywczą 1 miliona dolarów. Najłatwiejszym sposobem zrównoważenia inflacji jest zainwestowanie gotówki w dobrze zdywersyfikowany portfel obligacji, akcji i funduszy. Omówmy najmądrzejsze sposoby zainwestowania 1 miliona dolarów na dzisiejszym rynku.

Źródło obrazu: Getty Images

Określenie właściwego podziału na gotówkę, obligacje i akcje

Większość inwestorów powinna utrzymywać pozycję gotówkową odpowiadającą co najmniej sześciomiesięcznym wydatkom. Bureau of Labor Statistics szacuje, że przeciętne gospodarstwo domowe kierowane przez emeryta wydaje miesięcznie około 3800 USD.

Oznacza to, że przeciętny emeryt powinien mieć w kasie co najmniej 22 800 USD w gotówce. Innymi słowy, większość ludzi powinna utrzymywać pozycję gotówkową na poziomie zaledwie 2% -3% w portfelu wartym milion dolarów. Resztę należy podzielić na obligacje i akcje.

Klasyczny model określania procentu portfela przeznaczonego na akcje opiera się na odjęciu twojego wieku od 100. Ale ponieważ ludzie żyją dłużej niż kilka dekad temu, większość doradców finansowych zaleca zamiast tego odejmowanie twojego wieku od 120 lat.

Jeśli masz 65 lat, odejmowanie wieku od 120 równa się 55. Oznacza to, że 55% oszczędności należy przeznaczyć na akcje (lub fundusze ETF i fundusze inwestycyjne), a resztę w obligacje i gotówkę.

Kupowanie odpowiednich akcji lub funduszy

Dlatego jest naturalne, że nowi milionerzy utrzymują portfel akcji, funduszy ETF, funduszy inwestycyjnych i funduszy indeksowych o wartości 500 000 USD. Młodsi milionerzy mogą rozważyć inwestowanie w akcje lub fundusze o wyższym wzroście, podczas gdy emeryci powinni kupować akcje o bardziej konserwatywnym dochodzie.

Dobre wiecznie zielone sztuki zarówno dla młodszych, jak i starszych inwestorów obejmują Coca-Cola (NYSE: KO), gigant napojów, który zbierał roczną dywidendę przez 56 lat z rzędu; Udziały Vanguard 500 fundusz Wskaźnik inwestorów (NASDAQMUTFUND: VFIN.X) fundusz indeks, który śledzi S & P 500 z niskim stosunkiem kosztów do 0,14%; oraz fundusz ETF Invesco QQQ Trust (NASDAQ: QQQ), który oferuje szeroką ekspozycję na akcje najlepszych spółek technologicznych przy niskim wskaźniku kosztów wynoszącym 0,2%.

Uwaga: procentowa zmiana ceny w ciągu ostatniej dekady. Źródło: YCharts

Inwestorzy powinni również zdecydować, co zrobić z dywidendami. Młodsi inwestorzy powinni zapisywać wszystkie swoje inwestycje przynoszące dywidendy w plany reinwestycji dywidend (DRIP), aby skumulować zyski w czasie. Emeryci mogą rozważyć zapisanie niektórych akcji w DRIP, podczas gdy inne mogą generować stabilny dochód.

Wybór odpowiednich obligacji

Wybierając obligacje, inwestorzy powinni zwrócić uwagę na cztery główne kwestie: ich ratingi kredytowe, rentowność, terminy zapadalności i ceny rynkowe. Niektóre obligacje są również płatne na żądanie, co oznacza, że ​​można je wykupić na gotówkę przed terminem wykupu.

Obligacje o niższych ratingach kredytowych lub odleglejszych terminach zapadalności przynoszą wyższe zyski, ale inwestorzy powinni zachować ostrożność, jeśli chodzi o „śmieciowe obligacje o ratingach „BB lub niższych od Standard & Poor’s i „Ba lub niższych od Moody’s . Obligacje skarbowe i komunalne również mają zazwyczaj wyższe oceny (ale niższe rentowności) niż obligacje korporacyjne. Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy powinni kupować obligacje o rentowności dostosowanej do inflacji, mieć ratingi na poziomie inwestycyjnym i handlować blisko ich wartości nominalnej (lub ceny 100 USD).

Inwestorzy, którzy nie chcą odrabiać całej tej pracy domowej, powinni albo trzymać się długoterminowych obligacji skarbowych, albo kupić zdywersyfikowany fundusz obligacji, taki jak ETF Vanguard Total Bond Market (NASDAQ: BND), który posiada zróżnicowany koszyk obligacji. współczynnik 0,035% i daje wydajność 2,7%.

Najważniejsze

Utrzymanie miliona dolarów w zdywersyfikowanym portfelu akcji i obligacji gwarantuje, że Twoje oszczędności nadążają za inflacją. Niektóre obiecujące akcje mogą również przynieść ogromne zyski po drodze – i sprawić, że poczujesz się bogatszy niż większość świeżo upieczonych milionerów w Ameryce.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy