Jak dokonywać dwutygodniowych spłat kredytu hipotecznego

Jak dokonywać dwutygodniowych spłat kredytu hipotecznego
Category: Ogólnie Rzecz
16 października 2020

Płatności dokonywane co dwa tygodnie mogą zaoszczędzić tysiące lat i skrócić o lata kredyt hipoteczny

  • Dzielić
  • Kołek
  • E-mail

Curt Pickens / E + / Getty Images

Jest szansa, że ​​jeśli jesteś właścicielem domu, spłacasz miesięczne raty kredytu hipotecznego. Typowy kredyt hipoteczny jest skonstruowany tak, aby co miesiąc spłacać jedną spłatę w sumie 12 rat rocznie. Dobrą rzeczą jest to, że oznacza to, że płacisz tę samą kwotę o tej samej porze każdego miesiąca, więc nie ma niespodzianek i łatwiej jest budżetować.

Ale co by się stało, gdybyś podzielił tę miesięczną płatność i zamiast tego dokonywał płatności co dwa tygodnie? Zaskakujące jest to, że możesz zaoszczędzić dziesiątki tysięcy dolarów na odsetkach i szybciej osiągnąć wolność od zadłużenia hipotecznego. Oto, jak sprawić, by spłata kredytu hipotecznego co dwa tygodnie działała dla Ciebie.

Jak działają płatności dwutygodniowe

Ogólnie rzecz biorąc, założenie spłaty kredytu hipotecznego co dwa tygodnie jest proste. Zamiast płacić raz w miesiącu, co drugi tydzień spłacasz połowę miesięcznej kwoty kredytu hipotecznego. Wcześniejsze  

Prawdziwa magia płatności dwutygodniowych polega na tym, że w roku są 52 tygodnie, co daje łącznie 26 płatności. Gdybyś miał dokonywać dwóch płatności miesięcznie, byłyby to tylko 24 płatności w roku. Tak więc, metoda dwutygodniowa wymaga co roku dokonywania dwóch dodatkowych płatności, co jest równoważne wykonaniu jednej dodatkowej płatności miesięcznej.

Oto przykład. Załóżmy, że Twoja bieżąca miesięczna rata kredytu hipotecznego wynosi 1000 USD. W ciągu roku wydasz 12 000 USD, dokonując 12 płatności. Jeśli zdecydujesz się dokonywać płatności co dwa tygodnie, możesz dokonywać płatności w wysokości 500 USD co dwa tygodnie. Wygląda na to, że to samo, prawda?

Jeśli weźmiesz 500 $ i pomnożymy to przez 26 płatności, otrzymasz łącznie 13 000 $. I zgadnij co? Te dodatkowe 1000 dolarów zostały przelane bezpośrednio na kapitał, zmniejszając wydatki na odsetki i pomagając w szybszej spłacie kredytu hipotecznego.

Oto kolejny przykład, który pomoże Ci lepiej zrozumieć prawdziwe oszczędności. Zakładając 100 000 USD 30-letniego kredytu hipotecznego ze stałą stopą procentową 6,5%, zapłacisz 127 544 USD odsetek oraz 100 000 USD kapitału, co daje łącznie 227 544 USD. Płacenie połowy zwykłej miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego co dwa tygodnie zaowocuje odsetkami w wysokości 97 215 USD, co daje oszczędności w wysokości 30 329 USD.

Oczywiście, im wyższy kredyt hipoteczny i oprocentowanie, tym większe długoterminowe oszczędności.

Jak dokonywać dwutygodniowych płatności za pośrednictwem pożyczkodawcy

W wielu przypadkach przejście na płatności dwutygodniowe jest tak proste, jak poproszenie pożyczkodawcy o zmianę obecnego planu płatności. Jednak ważne jest, aby uzyskać właściwy czas, jeśli jesteś już zarejestrowany w automatycznych wersjach roboczych dla swoich płatności.

Jeśli przejdziesz na spłatę dwutygodniową w połowie miesiąca po dokonaniu zwykłej spłaty kredytu hipotecznego, będziesz musiał zaplanować pierwszą spłatę dwutygodniową na początek następnego miesiąca. W przeciwnym razie dokonasz półtora płatności w tym samym miesiącu, co może nadwyrężyć Twój budżet.

Przechodząc na płatności dwutygodniowe u pożyczkodawcy, pamiętaj, aby zapytać, w jaki sposób Twoje płatności zostaną zaksięgowane. W szczególności musisz wiedzieć, czy dodatkowa płatność wynikająca z dokonywania płatności co dwa tygodnie zostanie automatycznie doliczona do kwoty głównej. Musisz również upewnić się, że pożyczkodawca natychmiast zaksięguje każdą półmiesięczną płatność po otrzymaniu. Jeśli pożyczkodawca zaczeka na otrzymanie drugiej raty przed zaksięgowaniem pożyczki, nigdy nie zobaczysz korzyści finansowych wynikających z płatności dokonywanych co dwa tygodnie.

Jak samodzielnie dokonywać płatności dwutygodniowych

Jeśli Twój pożyczkodawca nie oferuje opcji płatności co dwa tygodnie, możesz ją utworzyć dla siebie. Jest to stosunkowo proste: podziel miesięczną spłatę kredytu hipotecznego przez 12 i dokonuj co miesiąc jednej dodatkowej spłaty kredytu hipotecznego na kwotę główną na kwotę wynikową. Technicznie rzecz biorąc, nadal spłacasz zwykłą spłatę kredytu hipotecznego, plus jedną mniejszą dodatkową płatność, ale skumulowany efekt jest taki sam, jakbyś dokonywał płatności co dwa tygodnie automatycznie.

Możesz również osiągnąć te same wyniki, dokonując jednej dodatkowej miesięcznej płatności raz w roku. W takim przypadku byłaby to ryczałtowa spłata kredytu hipotecznego, ale nadal może obniżyć saldo kwoty głównej.

Rzeczy, na które należy uważać

Dokonywanie płatności co dwa tygodnie to bardzo przydatne narzędzie, ale uważaj na oszustwa lub specjalne programy, które twierdzą, że mogą to zrobić za Ciebie. Niektóre firmy oferują zamianę miesięcznych spłat kredytu hipotecznego na spłaty co dwa tygodnie za jednorazową opłatą w wysokości około 400 USD. Unikaj tych ofert. Dokonywanie dodatkowych spłat pożyczki nie powinno Cię nic kosztować.

Upewnij się również, że dokonywanie płatności co dwa tygodnie pasuje do Twojego budżetu. Jeśli zwykle płacisz raz w miesiącu, możesz przyzwyczaić się do płacenia wszystkich rachunków naraz, a nie do ich rozłożenia. Ponadto, jeśli otrzymujesz wynagrodzenie co tydzień, upewnij się, że co tydzień trzymasz wystarczającą ilość gotówki w rezerwie, aby dokonać kolejnej dwutygodniowej płatności, gdy stanie się ona wymagalna.

Wreszcie, upewnij się, że nie ma kary za przedpłatę kredytu hipotecznego. Większość kredytów hipotecznych w dzisiejszych czasach nie ma kary za przedpłatę, ale nadal istnieją takie, które będą karać za próbę spłaty kredytu hipotecznego przed terminem, ponieważ takie postępowanie pozbawia pożyczkodawcę części odsetek, które normalnie zapłaciliby. Upewnij się tylko, że dokonując dodatkowych dwutygodniowych płatności nie wyrządzisz więcej szkody niż pożytku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy