Jak zamrozić kredyt w Experian, Equifax i TransUnion

Category: Karty Kredytowej
16 października 2020

Zamrożenie kredytu we wszystkich trzech głównych biurach kredytowych to najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby zabezpieczyć się przed kradzieżą tożsamości i powstrzymać przestępców przed otwieraniem linii kredytowych w Twoim imieniu – i to za darmo!

W tym artykule pokażemy, jak wprowadzić zamrożenie zabezpieczeń kredytu we wszystkich trzech głównych biurach sprawozdawczości kredytowej – Experian, Equifax i TransUnion.

Odpowiemy również na pytania, które Zespół Clark najczęściej otrzymuje w związku z zamrożeniem kredytu i poinformujemy Cię o jednym kluczowym kroku, który musisz wykonać, zanim zamrozisz swój kredyt.

Zamroź swój kredyt z Experian, Equifax i TransUnion

Będziesz musiał skontaktować się z każdą z trzech głównych agencji informacji kredytowej indywidualnie, aby zamrozić swój kredyt. Możesz to zrobić online, telefonicznie lub pocztą w USA.

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na zamrożenie kredytu jest online. Oto jak:

Ważna uwaga : jeśli zdecydujesz się poprosić o zamrożenie kredytu pocztą, upewnij się, że robisz to listem poleconym. Możesz użyć tego przykładowego listu, aby to zrobić. Pamiętaj, aby przesłać pocztą załączniki niezbędne do zablokowania kredytu.

Jakie informacje będę musiał podać, aby zablokować kredyt?

Aby zablokować kredyt, musisz podać każdemu biuru informacji kredytowej pewne informacje w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Zwykle obejmuje to:

 • Nazwa
 • Poprzednia nazwa, jeśli dotyczy
 • Adres
 • Data urodzenia
 • Numer ubezpieczenia społecznego

Prawdopodobnie zostaniesz również zapytany o wcześniejsze miejsca zamieszkania i konta kredytowe, które możesz mieć lub miałeś w przeszłości. Wszystko po to, aby upewnić się, że faktycznie to Ty żądasz zamrożenia.

Jak podnieść, odblokować lub odblokować zamrożenie kredytu?

Po zamrożeniu kredytu może się okazać, że musisz złożyć wniosek o pożyczkę lub otworzyć nową linię kredytową.

W takim przypadku musisz odmrozić (niektóre biura kredytowe mogą używać terminów „podniesienie” lub „rozmrożenie”) kredytu w jednym lub kilku biurach kredytowych, w zależności od tego, z którego korzysta Twój pożyczkodawca.

Biuro kredytoweonlinePrzez telefonZa pośrednictwem poczty
Experian Strona Experian Credit Unfreeze 888-EXPERIAN (888-397-3742) Experian Security Freeze

PO Box 9554

Allen, TX 75013
Equifax Strona odblokowania kredytu Equifax 800-349-9960 Equifax Information Services, LLC

PO Box 105788

Atlanta, GA 30348
TransUnion Strona odblokowania kredytu TransUnion 888-909-8872 TransUnion

PO Box 160

Woodlyn, PA 19094

Oto kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, chcąc cofnąć zamrożenie kredytu:

 • Jeśli odblokujesz swój kredyt online, nie będziesz potrzebować kodu PIN , który ustawiłeś podczas zamrażania kredytu.
 • Jeśli zdecydujesz się zadzwonić do biur kredytowych w celu cofnięcia blokady, zostaniesz poproszony o podanie kodu PIN , ale jeśli go nie pamiętasz , nadal możesz odblokować kredyt, odpowiadając na kilka pytań kontrolnych .
 • Jeśli poprosisz o cofnięcie zamrożenia kredytu pocztą , będziesz musiał przedstawić pewne dokumenty (np. Prawo jazdy) w celu potwierdzenia swojej tożsamości.

Jeśli masz problemy z odblokowaniem kredytu lub odzyskaniem kodu PIN, Twoim celem w tym momencie jest uzyskanie dostępu do konta. Oto jak skontaktować się z żywą osobą w głównych biurach kredytowych.

Często zadawane pytania dotyczące wstrzymania kredytu

Centrum działań konsumenckich zespołu Clark otrzymuje wiele telefonów w sprawie zamrożenia kredytu. Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

 • Jak długo potrwa, zanim zamrożenie kredytu zostanie aktywowane? Federalna Komisja Handlu (FTC) mówi, że agencja musi aktywować zamrożenie w ciągu jednego dnia roboczego, jeśli zamrozisz kredyt online lub telefonicznie. Jeśli zażądasz online, aby Twój kredyt został rozmrożony, agencja musi cofnąć zamrożenie w ciągu godziny. Na żądanie telefoniczne należy to zrobić w ciągu trzech dni roboczych, zgodnie z FTC.
 • Czy zamrożenie kredytu zaszkodzi mojej zdolności kredytowej? Krótka odpowiedź brzmi „nie”. Zamrożenie kredytu w ogóle nie zaszkodzi twojej zdolności kredytowej. Tutaj dowiesz sie więcej.
 • Czy zamrożenie kredytu wpłynie na moje istniejące karty kredytowe? Nie, zamrożenie kredytu nie ma wpływu na istniejące karty kredytowe. Nadal będziesz mógł z nich korzystać tak, jak dotychczas. Jeśli jednak chcesz poprosić wystawcę karty kredytowej o podwyższenie linii kredytowej, może być konieczne odblokowanie kredytu.
 • Czy nadal mogę ubiegać się o pożyczkę lub nową linię kredytową z zamrożeniem kredytu? Tak, ale będziesz musiał tymczasowo odblokować (rozmrozić) swój kredyt. Zobacz powyższe informacje, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.
 • Jaka jest różnica między zamrożeniem kredytu a blokadą kredytu? Jest duża różnica. W większości przypadków blokada kredytowa kosztuje i nie powinna być konieczna, jeśli zablokujesz kredyt. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.
 • Czy mogę zawiesić kredyt dla mojego dziecka? Tak, możesz. Oto, jak to zrobić ze wszystkimi trzema głównymi agencjami sprawozdawczości kredytowej.

Końcowe przemyślenia

Jak powiedzieliśmy na początku, zamrożenie kredytu jest najważniejszym krokiem, jaki możesz podjąć, aby powstrzymać przestępców przed otwieraniem kont w Twoim imieniu. Ale nawet po zamrożeniu kredytu nadal będziesz chciał mieć oko na swoje raporty kredytowe i wyniki.

Dlatego ekspert finansowy Clark Howard mówi, że przed zamrożeniem kredytu należy zarejestrować się w celu bezpłatnego monitorowania kredytu w Credit Karma lub Credit Sesame.

Zarejestruj się, aby korzystać z tych bezpłatnych narzędzi, aby monitorować swój kredyt w przyszłości, aby upewnić się, że zamrożenie kredytu działa tak, jak powinno. Nie płać za monitorowanie kredytu!

Wszystkie Experian, Equifax i TransUnion oferują usługi monitorowania kredytów, które są płatne, ale po co płacić, skoro można to zrobić za darmo?

Jeśli jeszcze nie zablokowałeś swojego kredytu, poświęć kilka chwil, aby to zrobić. Ten krótki czas poświęcony na wykonanie tych kroków będzie tego wart, jeśli weźmiesz pod uwagę spokój ducha, jaki będziesz mieć na przyszłość.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy