Kiedy dług spada z twojego raportu kredytowego?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną reklamami porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • Może. 27 lutego 2020 /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy lub w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajJeśli miałeś problemy finansowe, takie jak utrata pracy, która doprowadziła do utraty płatności i kont w windykacji, możesz się zastanawiać, jak długo wpłynie to na Twój kredyt. Zadłużenie może pozostać w Twoich raportach kredytowych przez około siedem lat i zazwyczaj ma negatywny wpływ na Twoje wyniki kredytowe.

  Potrzeba czasu, aby ten dług zniknął. Na szczęście z czasem dług będzie miał mniejszy wpływ na Twoje wyniki kredytowe – a nawet w końcu spadnie z Twoich raportów kredytowych.

  Kiedy wierzyciele zgłaszają Twój dług?

  Twoi wierzyciele, tacy jak wystawcy kart kredytowych, pożyczkodawcy hipoteczni i podmioty obsługujące kredyty studenckie, regularnie przesyłają informacje o twoich rachunkach do biur kredytowych.

  Informacje te mogą pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na Twój kredyt. Pozycje takie jak opóźnienia w płatnościach, odpisy, egzekucje i twarde zapytania mają zazwyczaj negatywny wpływ na Twój kredyt.

  Czas jest wszystkim. Spodziewaj się, że jeden z tych elementów wpłynie na Twój kredyt w ciągu 30 dni od pominięcia płatności. Ale ten harmonogram różni się w zależności od tego, kiedy pożyczkodawca zgłasza się do biur informacji kredytowej i jak szybko biura kredytowe aktualizują raporty kredytowe. W tym momencie firma oceniająca zdolność kredytową może wykorzystać zaktualizowane informacje do obliczenia nowej zdolności kredytowej dla Ciebie.

  Jak długo dług pozostaje w Twoim raporcie?

  Zgodnie z Ustawą o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej pozycje o charakterze poniżającym mogą pozostawać w raportach kredytowych przez siedem do 10 lat lub dłużej. Ale oto dobra wiadomość: z wiekiem pozycje ujemne mają mniejszy wpływ na wyniki kredytowe.

  Oto, jak długo możesz spodziewać się obraźliwych znaków na twoich raportach kredytowych:

  2 lata7 lat7 lat7 lat7 lat7 lat7 lat7 lat lub do wygaśnięcia państwowego przedawnienia, w zależności od tego, który z nich jest dłuższyBezterminowo lub 7 lat od ostatniej płatnościBezterminowo lub 7 lat od ostatniej płatności10 lat

  Czy nadal muszę spłacać dług?

  Należy o tym pamiętać: Twój dług nie jest po prostu kasowany, gdy spadnie z raportów kredytowych. Jeśli nigdy nie spłaciłeś długu, a wierzyciel podlega przedawnieniu, może podjąć próbę odzyskania pieniędzy. Wierzyciel może dzwonić i wysyłać pisma, pozwać cię lub otrzymać nakaz sądowy w celu zajęcia twojego wynagrodzenia.

  Firmy windykacyjne nawet poza okresem przedawnienia mogą nadal próbować odzyskać dług. „Stare długi reprezentują dobrze prosperujący biznes, ponieważ często są sprzedawane i odsprzedawane za grosze za dolara. Nawet częściowa płatność sprawia, że ​​telefon lub list jest opłacalny dla inkasenta.

  Jedynym pewnym sposobem na pozbycie się długu jest spłacenie tego, co jesteś winien lub przynajmniej uzgodnionej części tego, co jesteś winien. Jeśli chcesz spłacić swój dług i przejść z czystym kontem, skontaktuj się z kolekcjonerami wymienionymi w raporcie kredytowym. Zanim zadzwonisz, upewnij się, że wiesz:

  Trudne pytania Pieniądze należne rządowi lub przez niego gwarantowane Opóźnione płatności Foreclosures Krótka sprzedaż Konta inkasa Rozdział 13 Bankructwa Wyroki Niezapłacone podatki Niespłacone pożyczki studenckie Rozdział 7 upadłości