Który raport kredytowy pociąga Bank of America

Który raport kredytowy pociąga Bank of America
Category: Biur Informacji
16 października 2020

Bank of America najprawdopodobniej sprawdzi Twój raport kredytowy Experian podczas składania wniosku o kartę kredytową. Po Experian Bank of America zwróci się do Equifax. Bank będzie wykorzystywać dane TransUnion tylko w razie potrzeby. Wiedząc, z których raportów kredytowych korzystają pożyczkodawcy, możesz rzucić okiem na nie przed złożeniem wniosku – w celu ulepszenia swojej historii kredytowej przed złożeniem wniosku.

Dowiedzieliśmy się tego, przeglądając 94 zgłoszone przez konsumentów zapytania kredytowe od stycznia 2016 r. Do grudnia 2017 r. To pokazało nam, że Bank of America faworyzuje Experian przy sprawdzaniu kredytów konsumenckich. W różnych stanach mogą występować niewielkie różnice w wyborze biura.

Oto zestawienie poszczególnych stanów, z których biura informacji kredytowej korzysta Bank of American w zależności od stanu, z którego składasz wniosek.

Dane z raportów kredytowych Bank of America

Stan Wykorzystano biura kredytowe
Alabama TransUnion
Arkansas Experian
Arizona Experian
Kalifornia Equifax, Experian * i TransUnion
Kolorado TransUnion
Floryda Equifax, Experian * i TransUnion
Gruzja TransUnion
Illinois Experian i TransUnion
Kentucky Experian i TransUnion
Maryland Experian
Massachusetts Experian *
Mississippi Experian
Minnesota Experian
Missouri Experian
Nevada Equifax i Experian *
New Jersey Experian
Nowy Jork Experian
Karolina Północna Equifax, Experian * i TransUnion
Ohio Experian
Oregon Experian i TransUnion
Pensylwania Experian i TransUnion
Karolina Południowa TransUnion
Tennessee Experian
Teksas Experian * i TransUnion
Virginia Experian
Waszyngton Equifax, Experian * i TransUnion

* Oznacza najpopularniejsze biuro informacji kredytowej używane przez Bank of America w odpowiednim stanie.

Skąd mamy dane

Ubieganie się o kartę kredytową jest już często niejasnym procesem, więc prawdopodobnie nie zdziwisz się, słysząc, że banki nie mówią Tobie ani nam, z których biur kredytowych korzysta przy podejmowaniu decyzji kredytowych. Oznacza to, że możemy zbierać te informacje tylko od osób, które faktycznie wystąpiły o karty z Bank of America.

Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową, pożyczkodawca pobierze kopię twojego raportu kredytowego z biura informacji kredytowej. Biura kredytowe przez dwa lata rejestrują liczbę „trudnych wypłat” kredytu. Każde mocne pociągnięcie nieco zmniejsza Twój kredyt. Dzieje się tak, ponieważ staranie się o wiele pożyczek na raz jest oznaką słabej kondycji finansowej.

Ponieważ w raporcie kredytowym pojawiają się trudne wyniki, możesz wiedzieć, z którego biura informacji kredytowej pożyczkodawca wyciągnął Twój raport. Przyciągnięcie pojawi się po prostu w jednym raporcie, ale nie w innych.

Do zebrania większości tych danych wykorzystaliśmy bazę danych CreditBoards.com. Ludzie przesyłają wyniki swoich wniosków kredytowych na stronie internetowej, aby inni mogli ocenić swoje szanse na zatwierdzenie karty. Zdecydowaliśmy się wykorzystać tylko wyniki z ostatnich dwóch lat, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje.

Co oznaczają dla Ciebie nasze badania

Naszym celem jest pomóc Ci zidentyfikować, który raport kredytowy najprawdopodobniej wpłynie na Twoje szanse na zatwierdzenie karty Bank of America. Znajdź swój stan w powyższej tabeli, aby zobaczyć, które biura najprawdopodobniej będą wykorzystywane do Twojej aplikacji. Następnie możesz wykorzystać te informacje, aby podjąć kroki w celu poprawy zdolności kredytowej przedstawionej przez biuro.

W idealnym przypadku kroki, które podejmiesz, poprawią Twój kredyt we wszystkich trzech biurach, ale skupienie się na jednym z nich może ułatwić ci pracę. Pamiętaj, że Bank of America może zdecydować się na pobranie raportu z więcej niż jednego biura.

Jak sprawdzić własne raporty kredytowe

Jeśli chcesz sprawdzić swój własny raport kredytowy, dostępnych jest wiele opcji. Zalecamy bezpłatne pobieranie raportów kredytowych za pośrednictwem witryny AnnualCreditReport.com. Witryna nie pobiera opłat ani nie zmusza do zarejestrowania się, a następnie anulowania subskrypcji. W rzeczywistości jest to jedyna strona internetowa objęta sankcjami rządowymi, która zapewnia bezpłatny raport kredytowy z każdego większego biura.

Raz w roku możesz otrzymać raport z każdego biura bezpłatnie.

Jeśli chcesz przeglądać raport częściej niż raz w roku, możesz skorzystać z innych bezpłatnych opcji. Niektóre narzędzia do zarządzania finansami i monitorowania kredytów oferowane przez firmy zewnętrzne oferują bezpłatne usługi raportów kredytowych. Inni wystawcy kart kredytowych, tacy jak Capital One, również umożliwiają przeglądanie raportu kredytowego.

Chociaż raporty nie pochodzą bezpośrednio z biura, są wystarczające do śledzenia rzeczy i zauważenia wszelkich dużych zmian na koncie. Korzystam ze wszystkich trzech opcji, o których wspomniałem powyżej, i pomogło mi to zwiększyć moją zdolność kredytową do prawie 800 w ciągu siedmiu lat.

Jeśli chcesz pobrać kopię swojego raportu z AnnualCreditReport.com, skorzystaj z tych wskazówek.

  • Podaj dokładne informacje i sprawdź je dwukrotnie. Błędy mogą Cię tymczasowo zablokować.
  • Zostaną zadane pytania weryfikacyjne. Niektóre z nich to podchwytliwe pytania, więc nie bój się odpowiadać „żadne z powyższych”.
  • Zapisz lub wydrukuj kopię swojego raportu, gdy tylko go otrzymasz, w przeciwnym razie stracisz go, jeśli zamkniesz okno przeglądarki.
  • Rozważ pobieranie raportu z innego biura co cztery miesiące. Dzięki temu możesz bezpłatnie otrzymywać spójne aktualizacje.

Możesz również poprosić o raport telefonicznie, dzwoniąc pod numer 1-877-322-8228 lub pocztą, wysyłając formularz na adres:

  • Usługa żądania rocznego raportu kredytowego PO Box 105281 Atlanta, GA 30348-5281

Żądania zgłoszone telefonicznie i pocztą zostaną wysłane pocztą w ciągu 15 dni.

Innym sposobem, aby otrzymać raport kredytowy za darmo, jest poproszenie banku o kopię po odmowie wydania karty kredytowej. Prześlą Ci kopię raportu, który wyciągnęli, aby odrzucić Twoją aplikację.

Jak ulepszyć swój raport kredytowy

Po przejrzeniu raportu kredytowego powinieneś zacząć pracować nad poprawieniem swojego kredytu. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój wynik. To najlepsze sposoby na zwiększenie szans na uzyskanie akceptacji Bank of America.

Napraw wszelkie błędy

Nierzadko zdarza się, że raport kredytowy zawiera błędy. Jeśli ktoś ma podobne nazwisko do Ciebie lub pożyczkodawca błędnie zgłasza informacje, możesz mieć złe dane w swoim raporcie. Poszukaj nieodebranych płatności, których nie powinno tam być, kont, których nie otworzyłeś i innych podobnych rzeczy.

Te błędy mogą zaszkodzić Twojemu kredytowi. Każde biuro ma inne instrukcje dotyczące kwestionowania błędów i z pewnością powinieneś poświęcić na to trochę czasu.

Usuń zaległe konta

Czy są jakieś negatywne zapisy, takie jak przeszłe zaległości lub niespłacone długi? Negocjuj z tymi wierzycielami, aby ich spłacić i usunąć znak z twoich akt.

Spłać istniejący dług

Pożyczkodawcy chcą wiedzieć, że odzyskają swoje pieniądze. Jeśli pożyczyłeś dużo pieniędzy, pożyczkodawcy mogą się martwić, że nie będziesz w stanie dokonać płatności za pomocą nowej pożyczki lub karty kredytowej. Zmniejsz całkowity dług, aby zmniejszyć obawy pożyczkodawców i poprawić swój wynik.

Zwiększ swój limit kredytu

W związku z tym zwiększenie limitu kredytowego oznacza, że ​​istniejące długi będą stanowiły mniejszy procent całkowitego dostępnego kredytu. Poprawi to twoją zdolność kredytową.

Większość firm obsługujących karty kredytowe pozwala zażądać podwyższenia limitu online, chociaż niektóre z nich mogą utrudnić wykorzystanie kredytu, obniżając wynik.

Kiedy Twój raport kredytowy zostanie zaktualizowany

Kredytodawcy nie wysyłają codziennie informacji do biur kredytowych. Ogólnie rzecz biorąc, raport kredytowy odzwierciedla wszelkie zmiany, takie jak obniżone salda lub zwiększone limity kredytowe, około trzydziestu dni. Zazwyczaj zmiany te zostaną odzwierciedlone w raporcie kredytowym po zamknięciu cyklu wyciągów z każdym pożyczkodawcą.

Twoje dochody i wydatki również mają znaczenie

Pamiętaj, że Twoje dochody i wydatki również odgrywają rolę w uzyskaniu zgody na kredyt. Bank of America zapyta Cię, ile zarabiasz rocznie. Zapyta również, czy jesteś właścicielem lub wynajmujesz dom oraz ile wynosi miesięczna rata mieszkaniowa.

Wynika to z faktu, że pożyczkodawcom zależy głównie na odzyskaniu swoich pieniędzy. Jeśli zarabiasz 1000 USD miesięcznie i wydajesz 700 USD na mieszkanie, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie opłacić rachunki nową kartą kredytową. Jeśli zarabiasz 10 000 $ miesięcznie i wydajesz 2 000 $ na mieszkanie, istnieje znacznie większa szansa na dokonanie płatności.

Doświadczyłem efektu wyższych dochodów, poprawiając moje szczęście z firmami obsługującymi karty kredytowe. Wiele firm, takich jak Capital One, będzie okresowo prosić o aktualizację rocznych dochodów.

Poproszono mnie o przekazanie Capital One aktualizacji kilka miesięcy po otrzymaniu awansu w pracy, który znacznie zwiększył moje roczne dochody. Kiedy wprowadziłem nowe dane dotyczące dochodów, Capital One zaproponował zwiększenie limitu kredytu na mojej karcie o kilka tysięcy dolarów. Spowodowało to niezły wzrost mojej zdolności kredytowej, ponieważ wzrósł mój dostępny kredyt.

Nie ma wątpliwości, że posiadanie wyższych dochodów i niższych wydatków zwiększa możliwości spłaty długów. Właśnie tego szuka Bank of America. Tylko pamiętaj, aby nie kłamać w swojej aplikacji. Bank of America może poprosić Cię o zweryfikowanie Twoich roszczeń, prosząc o rachunki za czynsz lub odcinki wypłat.

O ile podasz rozsądne liczby, Bank of America raczej nie poprosi o weryfikację. Jeśli jednak twierdzisz, że zarabiasz 1 milion dolarów rocznie, bank może zażądać dowodu.

Wniosek

Ubieganie się o kartę kredytową może być trudnym procesem. Te wskazówki pomogą Ci zwiększyć swoje szanse na uzyskanie akceptacji karty z Bank of America.

Chociaż powinieneś skupić się na poprawieniu raportu kredytowego z Experian, najlepszym sposobem na uzyskanie zgody na wydanie karty jest podjęcie starań, aby poprawić swój kredyt we wszystkich trzech biurach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy