Kupiłeś trochę bitcoina. Co teraz możesz z tym zrobić?

Category: Twojej Okolicy
17 lutego 2021

Właśnie kupiłeś trochę bitcoinów. Gratulacje. Jesteś teraz oficjalnym członkiem sieci bitcoin, a Twoja transakcja zakupu na zawsze będzie częścią łańcucha bloków.

Więc co będzie dalej? Co właściwie możesz zrobić ze swoim bitcoinem? Co powinieneś zrobić ze swoim bitcoinem?

Istnieją trzy opcje:

 1. Możesz go używać do płacenia za towary lub usługi. Coraz więcej małych kupców i dużych firm akceptuje płatności w bitcoinach.
 2. Możesz nim handlować, handlując bitcoinami na waluty fiducjarne (AUD, USD itp.) Lub inne kryptowaluty.Możesz się tego trzymać. Niektórzy przewidują, że wartość bitcoina będzie rosła w dłuższej perspektywie.Zanim jednak kupisz, sprzedasz lub zapomnisz o bitcoinie, upewnij się, że jest on bezpiecznie przechowywany.

  Jak chronić inwestycje w bitcoinyNiezależnie od tego, czy zainwestowałeś 100, czy 10 000 USD, ochrona bitcoinów – przed złośliwymi użytkownikami, podejrzanymi dostawcami usług i zapomnianymi hasłami – powinna być Twoim najwyższym priorytetem.

  Pierwszą rzeczą do rozważenia jest portfel. Jeśli poświęciłeś już godziny na wyszukanie najlepszego portfela dla swoich konkretnych potrzeb, pomiń. Ale jeśli utworzyłeś konto u dostawcy portfela, na który przysięga sąsiad twojej mamy, warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z rodzajami dostępnych portfeli.

  Istnieją trzy główne typy portfeli bitcoin, z których każdy ma swoje zalety i wady:

  • Portfele internetowe, e-portfele i portfele oparte na przeglądarce. Są one bardzo popularne i łatwo je zdobyć. Wybierając portfel internetowy, bądź ostrożny, ponieważ dostawca portfela obsługuje i przechowuje Twoje bitcoiny.
  • Portfele mobilne i stacjonarne. Są one instalowane na komputerze lub smartfonie i zapewniają pełną kontrolę nad bitcoinami. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za utworzenie kopii zapasowej portfela oprogramowania i bezpieczne przechowywanie frazy seed.Portfele sprzętowe. Istnieją one jako obiekty fizyczne i podobnie jak portfele oprogramowania dają Ci kontrolę nad bitcoinami. Chociaż portfele sprzętowe są bardzo bezpieczne, jako obiekty świata rzeczywistego można je zgubić.Możesz dowiedzieć się więcej o portfelach tutaj.

   Drugą rzeczą do rozważenia jest hasło. Utwórz hasło, które jest zarówno losowe, jak i łatwe do zapamiętania oraz zawiera duże i małe litery oraz cyfry. Zmyślone, bezsensowne zdanie często stanowi bezpieczne hasło.

   Możesz także skorzystać z menedżera haseł i / lub zapisać swoje hasło na kartce papieru. Wielu dostawców portfeli utrudnia lub uniemożliwia odzyskanie portfela, jeśli użytkownik zapomniał hasła.

   Wreszcie, jeśli korzystasz z portfela internetowego, włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe, jeśli to możliwe.

   Teraz, gdy Twoja inwestycja jest już zabezpieczona, czas zacząć „używać swojego bitcoina.

   Co mogę kupić za bitcoin?Bitcoin jest teraz znacznie bardziej powszechny niż kilka lat temu. W rezultacie coraz więcej firm akceptuje płatności w bitcoinach.

   Możesz kupić następne wakacje za pomocą bitcoinów na Expedia i zapłacić za usługi po drodze za pomocą Travel By Bit lub pozwolić, aby bitcoin wysłał Cię w kosmos z Virgin Galactic.

   Kupuj aplikacje na swój telefon, filmy i programy telewizyjne za pomocą bitcoinów w sklepie Microsoft App Store lub kup najnowszy album Bjork.

   Wyposaż swój dom za pomocą bitcoinów w Overstock lub przekaż swoje bitcoiny na cele charytatywne.

   Możesz kupić żywność, towary elektroniczne, trampki, ubrania i mnóstwo innych towarów bezpośrednio z ludźmi bez pośredników za pomocą Open Bazaar.

   Możesz nawet płacić rachunki za BPAY za pomocą bitcoinów i eteru bezpośrednio ze swojego konta Bit Trade!

   Na koniec sprawdź strony takie jak Coinmap, aby znaleźć firmy w Twojej okolicy, które akceptują bitcoiny.

   Jak sprzedawać bitcoinyMoże kupiłeś bitcoin w zeszłym miesiącu, zyskał na wartości i chciałbyś zarobić. Być może całkowicie zmieniłeś zdanie na temat bitcoina i po prostu chcesz się wycofać. A może chciałbyś wymienić część swoich bitcoinów na inną kryptowalutę.

   Bez względu na powód, istnieje wiele sposobów sprzedaży bitcoinów.

   Pierwsza to wymiana. Giełdy będą kupować bitcoiny za waluty fiducjarne, takie jak AUD lub USD, lub inne kryptowaluty. Chociaż sprzedaż za pośrednictwem giełdy jest niezawodna i bezpieczna, jeśli masz do sprzedania dużą ilość bitcoinów, możesz zostać ukąszony opłatami.

   Druga opcja to broker, taki jak Bit Trade. Łączymy kupujących i sprzedających, jednocześnie eliminując ryzyko kontrahenta za pomocą rygorystycznych środków bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku giełd, brokerzy pobierają opłaty, które, jeśli planujesz sprzedać dużą ilość bitcoinów, mogą stać się kosztowne. W takich przypadkach warto zbadać rynek OTC.

   OTC – over-the-counter – odnosi się do obrotu dowolnymi aktywami poza tradycyjną giełdą. Mówiąc prościej, transakcje OTC obejmują bezpośrednie połączenie kupujących i sprzedających; kupujący wysyła środki sprzedawcy, a po ich otrzymaniu sprzedawca wysyła bitcoiny na adres portfela kupującego.

   Transakcje OTC mają tę zaletę, że są wolne od opłat. Są jednak znacznie bardziej ryzykowne niż sprzedaż za pośrednictwem giełdy lub uznanego brokera. Sprzedawca nie może być pewien, że kupujący prześle środki, ani kupujący nie może być pewien, że sprzedawca przeleje bitcoiny.

   Biorąc to pod uwagę, wraz ze wzrostem wielkości transakcji powstały bardziej przyjazne dla użytkownika narzędzia ułatwiające handel bitcoinami OTC. Niektóre giełdy oferują teraz punkty transakcyjne OTC, które pomagają klientom o wysokiej wartości uzyskać najlepsze możliwe kursy.

   Bitcoin jako inwestycja długoterminowaWartość Bitcoina nie pozostawała w stagnacji w ciągu ostatniej dekady. W 2010 roku 10000 bitcoinów zostało sprzedanych za dwie pizze. Dzisiaj (połowa 2018 r.) Można było kupić ponad 10 milionów pizzy za 10000 bitcoinów. Pod koniec 2017 r. Bitcoin osiągnął rekordowy poziom ponad 20000 USD.

   Nie wiadomo, czy wartość bitcoina będzie rosła w takim tempie przez następną dekadę. Rzeczy takie jak regulacje rządowe, ulepszenia bezpieczeństwa, nowe technologie drugiej warstwy, takie jak Lightning Network i wskaźniki adopcji, będą odgrywać rolę w kształtowaniu bitcoinów przyszłości.

   Potencjał kryptowaluty i jej wcześniejsze wyniki przyciągnęły wielu inwestorów, a związane z tym ryzyko odstraszyło wielu. Niezależnie od tego, do którego obozu wpadniesz, trzymanie ułamka (jeśli nie całości) twojego bitcoina przez długi czas – dziesięć lat lub więcej – może przynieść poważne zyski.

   Kupuj i sprzedawaj bitcoiny z Bit TradeJeśli chcesz sprzedać swoje bitcoiny lub kupić więcej, możemy pomóc. Jako najdłużej działająca giełda bitcoinów w Australii, Bit Trade oferuje szybki i intuicyjny sposób kupowania i sprzedawania kryptowalut. Obecnie oferujemy samoobsługowy handel na Bitcoin, Ether, Ripple i Litecoin, a kolejne zostaną dodane w nadchodzących miesiącach.

   Zarejestruj teraz darmowe konto i zacznij handlować bitami!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy