Prosper Loans: 2020 Personal Loan Review

17 lutego 2021

Prosper to dobry wybór dla pożyczkobiorców z dobrym kredytem i silnymi dochodami. Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, czy dobrze prosperująca pożyczka jest dla Ciebie odpowiednia.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Nasze podejściePodsumowanie: Pożyczki prosperujące mają ograniczone warunki, ale stawki i opłaty są porównywalne z innymi pożyczkodawcami o uczciwych i dobrych kredytach.

na stronie internetowej Prospera

Prosperować

na stronie internetowej Prospera

Min. Ocena kredytowaSzac. KWIKwota pożyczkiZa I przeciwBrak przedpłaty.

Możliwość zmiany daty płatności.

Opcja pożyczki wspólnej.

Opłaty za rozpoczęcie działalności.

Pobiera opłatę za opóźnienie w wysokości 15 USD lub 5% niespłaconej kwoty pożyczki.

Porównaj z innymi pożyczkodawcamiSzac. KWISzac. KWITermin pożyczkiTermin pożyczkiKwota pożyczkiKwota pożyczkiMin. Ocena kredytowaMin. Ocena kredytowaPorównaj szacunkowe stawki od wielu pożyczkodawców

Uzyskaj więcej sprytnych transferów pieniędzy – prosto do skrzynki odbiorczej

Zostań członkiem NerdWallet, a wyślemy Ci dostosowane artykuły, które naszym zdaniem Ci się spodobają.

Pełna recenzjaAby przejrzeć Prosper, NerdWallet zebrał ponad 30 punktów danych od pożyczkodawcy, przeprowadził wywiady z kierownictwem firmy i porównał pożyczkodawcę z innymi, którzy szukają tego samego klienta lub oferują podobny produkt pożyczki osobistej. Warunki pożyczki i opłaty mogą się różnić w zależności od stanu.

Prosper jest pożyczkodawcą typu peer-to-peer, który udziela niezabezpieczonych pożyczek osobistych pożyczkobiorcom z uczciwym lub dobrym kredytem.

Aby zakwalifikować kandydatów, firma twierdzi, że ocenia pożyczkobiorców za pomocą systemu oceny ryzyka, który bierze pod uwagę setki punktów danych, w tym historię kredytową. Te oceny są wykorzystywane przez inwestorów do podjęcia decyzji o sfinansowaniu pożyczki. Twój wniosek wygasa, jeśli Twoja prośba o pożyczkę nie zostanie sfinansowana w co najmniej 70% w ciągu 14 dni.

Pożyczki prosperujące są udzielane na trzy lub pięć lat.

Firma twierdzi, że od momentu powstania w 2005 roku udzieliła ponad 16 miliardów dolarów pożyczek ponad 980 000 osób.

Przeznaczenie pożyczki: pożyczki te można wykorzystać na prawie każdy cel, w tym na konsolidację zadłużenia i remont domu. Firma posiada również osobny produkt dla kredytów medycznych.

Czas na sfinansowanie: Średnio Prosper potrzebuje trzech do pięciu dni na sfinansowanie pożyczki.

Opcje płatności: Prosper umożliwia pożyczkobiorcom zmianę terminów spłaty w większości sytuacji, ale pożyczki nie można przedłużyć, nawet w nagłych wypadkach. W przeciwieństwie do niektórych pożyczkodawców, ten pożyczkodawca nie płaci bezpośrednio wierzycielom, jeśli konsolidujesz zadłużenie.

Opcja wspólnej pożyczki: Prosper mówi, że uzyskanie wspólnej pożyczki z kimś, kto ma mocny kredyt, może zwiększyć twoje szanse na uzyskanie pożyczki lub obniżyć jej oprocentowanie.

Opłata początkowa: 2,4% -5%.

Opłata za opóźnienie: 15 USD lub 5% niezapłaconej kwoty (w zależności od tego, która z tych kwot jest większa).

Opłata za niewystarczające środki: 15 USD.

Minimalna liczba punktów kredytowych: 630, ale średnia to 717.

Minimalna historia kredytowa: dwa lata, ale średnia to 11 lat.

Minimalny roczny dochód: brak, ale średnia wynosi 89 000 USD.

Maksymalny stosunek zadłużenia do dochodów: 50% (bez hipoteki).

W ciągu ostatniego roku nie ogłoszono upadłości.

Mniej niż pięć zapytań do biura informacji kredytowej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Porównaj Prosper z innymi firmami pożyczkowymi:

Przykład pożyczki: W przypadku pożyczkobiorcy z dobrym kredytem, ​​pożyczka osobista w wysokości 10 000 USD z okresem spłaty wynoszącym trzy lata przy 18% RRSO będzie oznaczać miesięczne spłaty w wysokości 362 USD, według kalkulatora pożyczki osobistej NerdWallet.

Zanim kupisz pożyczkę osobistąZakwalifikuj się wstępnie na NerdWallet

NerdWallet zaleca porównywanie pożyczek w celu znalezienia najlepszej stawki dla Ciebie. Wstępna kwalifikacja może zapewnić spersonalizowane stawki od wielu pożyczkodawców współpracujących z nami, w tym Prosper. Wstępna kwalifikacja nie wpłynie na Twój kredyt.

Sprawdź stawki na NerdWallet

Aplikuj na Prosper

Możesz złożyć wniosek bezpośrednio na stronie internetowej Prospera, podając informacje, w tym status zatrudnienia, dochód i miesięczne wynagrodzenie za mieszkanie. Po zatwierdzeniu Prosper twierdzi, że środki zostaną przelane na Twoje konto bankowe w ciągu jednego do trzech dni roboczych.

na stronie internetowej Prospera

Metodologia oceny kredytów osobistychOceny NerdWallet dla pożyczek osobistych przyznają pożyczkodawcom, którzy oferują funkcje przyjazne konsumentom, w tym: miękkie kontrole kredytowe, brak opłat, przejrzystość stawek i warunków pożyczki, elastyczne opcje płatności, przystępna obsługa klienta, raportowanie płatności do biur kredytowych i edukacja finansowa . Uwzględniamy również liczbę skarg złożonych do agencji, takich jak Biuro Ochrony Konsumentów. Metodologia ta ma zastosowanie tylko do pożyczkodawców, którzy ograniczają stopy procentowe do 36%, a eksperci finansowi i rzecznicy konsumentów zgadzają się, że maksymalna stawka procentowa jest dopuszczalna, aby pożyczka była przystępna. NerdWallet nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia za nasze recenzje. Przeczytaj nasze wskazówki redakcyjne.

Znajdź najlepszą pożyczkę osobistą
 • Najlepsze pożyczki osobiste
 • Kredyty konsolidacyjne zadłużeniaDobre pożyczki osobistePożyczki osobiste w ramach uczciwego kredytuO autorzeAnnie Millerbernd pokrywa pożyczki osobiste dla NerdWallet. Czytaj więcej

  Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, dostawcę usług lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Podczas oceny ofert zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

  Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

  NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

  Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy