Tworzenie kopii zapasowej portfela

Category: Może Zostać
17 lutego 2021

Zawartość

 • 1 Lokalizowanie katalogu danych Bitcoin
  • 1.1 Gnu / Linux
  • 1.2 Mac OSX1.3 Windows 2 Tworzenie kopii zapasowych plików portfela

   • 2.1 Kopia zapasowa danych portfela i łańcucha bloków
   • 2.2 Tworzenie kopii zapasowej samego pliku portfela2.3 Archiwizacja za pośrednictwem poczty e-mail i zdalna kopia zapasowa2.4 Automatyczne kopie zapasowe przy użyciu Cron, Bash i GNU / Linux 3 Przywracanie pliku portfelaLokalizowanie katalogu danych Bitcoin

    Katalog danych to lokalizacja, w której przechowywane są pliki danych Bitcoin, w tym plik danych portfela.

    Gnu / LinuxDomyślnie Bitcoin umieści swoje dane tutaj:

    Musisz wykonać ls -a, aby zobaczyć katalogi zaczynające się od kropki.

    Jeśli to nie wszystko, możesz przeprowadzić takie wyszukiwanie:

    Aby zmienić katalog, w którym Bitcoin przechowuje swoje dane:

    Mac OS XDomyślnie Bitcoin umieści swoje dane tutaj:

    WindowsIdź do Start ->Uruchom (lub naciśnij WinKey + R) i uruchom to:

    Otworzy się folder danych Bitcoin. W przypadku większości użytkowników jest to jedna z następujących lokalizacji:

    Jeśli masz problemy z przeglądaniem tych folderów, pamiętaj, że „Dane aplikacji i „Dane aplikacji są domyślnie ukryte.

    Tworzenie kopii zapasowych plików portfela

    Uwaga: Używanie Dropbox do tworzenia kopii zapasowych danych Bitcoin nie jest zalecane, ponieważ wprowadza to następujące obawy dotyczące bezpieczeństwa:

    1. Dropbox przechowuje Twój klucz szyfrowania (co oznacza, że ​​niezadowolony pracownik Dropbox lub osoba atakująca, która uzyskała dostęp do systemu, może odszyfrować Twoje dane Dropbox i ukraść Twoje bitcoiny)
    2. klient Dropbox potrzebuje tylko hasła do pierwszego logowania. Po jednokrotnym uwierzytelnieniu serwer przypisuje mu token, którego używa, aby pokazać, że w pewnym momencie jego użytkownik znał hasło, zamiast wysyłać rzeczywiste hasło (co oznacza, że ​​jeśli kiedykolwiek użyjesz klienta Dropbox na innym komputerze, użytkownicy tego komputera może uzyskać dostęp do Twojego Dropbox – nawet jeśli zmienisz hasło – i możesz ukraść Twoje bitcoiny lub dostać wirusa, który wykradnie Twoje bitcoiny).Z tych powodów należy użyć rozwiązania alternatywnego, które zawsze korzysta z uwierzytelniania hasłem, takiego jak Wuala. Serwery Wuala nie przechowują klucza szyfrującego, a program uwierzytelnia się za pomocą hasła przy każdym uruchomieniu.

     Niezależnie od tego, czy używasz Dropbox jako kopii zapasowej, czy nie, zaleca się użycie czegoś, co Steve Gibson nazywa „szyfrowaniem przed internetem, co oznacza użycie jakiejś formy szyfrowania plików przed ich utworzeniem kopii zapasowej, na wypadek gdyby osoba atakująca uzyskała do nich dostęp utworzyć kopię zapasową. Upewnij się, że wybrałeś hasło, które jest łatwe do zapamiętania, ale bezpieczne.

     Jedyny plik, którego kopię zapasową musisz wykonać, to „wallet.dat, który można wykonać na dwa sposoby. Aby utworzyć kopię pliku wallet.dat, upewnij się, że Bitcoin jest zamknięty i skopiuj ten plik gdzie indziej. Innym sposobem jest użycie polecenia backupwallet JSON-RPC do tworzenia kopii zapasowych bez wyłączania Bitcoin.

     Po utworzeniu kopii zaszyfruj ją i umieść w co najmniej dwóch bezpiecznych miejscach. Rozważ ryzyko związane z kradzieżą, pożarem lub klęską żywiołową proporcjonalnie do wartości bitcoinów przechowywanych w portfelu.

     Kopia zapasowa danych portfela i łańcucha blokówPostępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby wykonać kopię zapasową wszystkich danych bitcoin (portfela i łańcuchów bloków) na zaszyfrowany obraz dysku.

     1. Otwórz Narzędzie dyskowe
     2. Kliknij Nowy obraz i wybierz wystarczająco duży rozmiar, 128-bitowe lub 256-bitowe (szybsze lub bezpieczniejsze) szyfrowanie i pojedynczą partycję.Zapisz go w miejscu, w którym go nie zgubisz (na przykład Wuala, Dropbox, Strongspace lub cokolwiek innego)Wybierz bezpieczne i silne hasłoPrzenieś wszystko z
     / Library / Application Support / Bitcoin / do obrazu

    3. Połącz go symbolicznie, aby aplikacja mogła z niego korzystać
    4. ln -s / Volumes / Bitcoin

     Nie zapomnij zamontować obrazu przed użyciem Bitcoin i odmontować go po wyjściu.

     Tworzenie kopii zapasowej samego pliku portfelaPostępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby wykonać kopię zapasową tylko pliku wallet.dat. Powoduje to mniejszy obraz dysku, ale jest to bardziej skomplikowane.

     1. Otwórz Narzędzie dyskowe
     2. Kliknij Nowy obraz i wybierz wystarczająco duży rozmiar, 128-bitowe lub 256-bitowe (szybsze lub bezpieczniejsze) szyfrowanie i pojedynczą partycję.Zapisz go w miejscu, w którym go nie zgubisz (na przykład Wuala, Dropbox, Strongspace lub cokolwiek innego)Wybierz bezpieczne i silne hasłoPrzenieś plik wallet.dat do obrazuPołącz go symbolicznie, aby aplikacja mogła z niego korzystać

      ln -s /Volumes/Bitcoin/wallet.dat

      Nie zapomnij zamontować obrazu przed użyciem Bitcoin i odmontować go po zamknięciu.

      Uwaga: Jeśli uruchomisz aplikację Bitcoin bez zamontowanego obrazu, aplikacja nadpisze twoje łącze symboliczne nowym portfelem. Jeśli tak się stanie, nie panikuj. Po prostu usuń nowy wallet.dat, zamontuj obraz i ponownie utwórz link symboliczny, jak powyżej.

      Automatyzacja: Możesz utworzyć małą aplikację za pomocą Automatora (zawartego w OS X), aby automatycznie zamontować portfel, a następnie uruchomić aplikację Bitcoin. Zobacz zrzut ekranu, jak to zrobić.

      Jeśli ktośniechce używać zaszyfrowanych obrazów dysków, zamiast tego można użyćmałego skryptu powłokiktóry zajmie się odszyfrowaniem portfela, uruchomieniem klienta bitcoin i zaszyfrowaniem go po zamknięciu klienta. Ten skrypt działa zarówno na OSX, jak i Gnu / Linux: bitcoin-launch-script

      Archiwizacja za pośrednictwem poczty e-mail i zdalna kopia zapasowaJedną z najprostszych metod przechowywania odpowiedniozaszyfrowanegoarchiwum pliku wallet.dat jest wysłanie tego archiwum jako załącznika do wiadomości e-mail na własny adres e-mail. Usługi takie jak Gmail używają bardzo wszechstronnych sieci rozproszonych, przez co utrata danych jest bardzo mało prawdopodobna. Można nawet zaciemnić nazwę plików w archiwum i nazwać archiwum coś mniej zachęcającego, np. „Notatki osobiste lub „ubezpieczenie samochodu.

      Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi przechowywania plików, takiej jak Wuala (zaszyfrowane, instrukcje), Dropbox (po uprzednim zaszyfrowaniu portfela) i innych, w tym bezpieczniejszy SpiderOak.

      Automatyczne kopie zapasowe przy użyciu Cron, Bash i GNU / LinuxUżytkownicy Linuksa mogą konfigurować kopie zapasowe za pomocą crona, nakazując mu uruchamianie skryptu kopii zapasowej w określonych odstępach czasu. Uruchom 'crontab -e' i dodaj tę linię u dołu:

      Ta linia crona będzie uruchamiać skrypt /usr/local/bin/backupwallet.sh co 1 minutę każdej godziny. Pamiętaj, aby dodać nową linię po ostatniej linii pliku crontab, w przeciwnym razie ostatnia linia nie będzie działać. Możesz także chcieć zignorować wyjście skryptu, dołączając >/ dev / null 2>& 1 do linii (zapobiegnie to również wysyłaniu e-maili).

      Skrypt powłoki:

      • Wzywa Bitcoind Backupwallet do utworzenia portfela ze znacznikiem czasu / daty.
      • GPG szyfruje portfel Twoim kluczem publicznym.Kopiuje wynik przy użyciu jednej z kilku opcji przechowywania (cp, scp i s3cmd).Używa polecenia rm lub shred, aby usunąć tymczasowe pliki portfela.Pamiętaj, aby zmodyfikować opcje skryptu, aby pasowały do ​​Twojej konfiguracji. Po zapisaniu upewnij się, że plik może zostać poprawnie wykonany przez użytkownika cron. Wspólne uprawnienia do plików w / usr / local / bin / można zastosować za pomocą (zweryfikuj swoją dystrybucję!):

       Przywracam plik portfela

       Zakładając, że kopia zapasowa jest na tyle aktualna, że ​​nie wykorzystałeś całej puli kluczy. przywrócenie portfela do nowej (lub starej) lokalizacji i ponowne przeskanowanie łańcucha bloków powinno zostawić Ci wszystkie monety. Po prostu wykonaj następujące kroki:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy