Zasady przedłużonej gwarancji karty kredytowej: przewodnik

Category: Kartę Kredytową
17 lutego 2021

Następnym razem, gdy kasjer zapyta Cię, czy chcesz wykupić „przedłużoną gwarancję na coś, może lepiej odmów.

Jeśli płacisz kartą kredytową, istnieje spora szansa, że ​​kwalifikujesz się do przedłużonej gwarancji bez dodatkowych kosztów. Oto jak to działa.

Co to jest przedłużona gwarancja?

Rozszerzona gwarancja oferowana przez Twoją kartę kredytową zwykle daje dodatkowy rok na zakup kwalifikujących się produktów. Odzwierciedla to warunki oryginalnej gwarancji producenta – na przykład, jeśli oryginalna gwarancja obejmuje tylko wady fabryczne, wówczas rozszerzona gwarancja będzie działać tak samo.

Naładuj produkt na kartę, która zapewnia ochronę, i zachowaj paragon oraz dokumentację gwarancyjną produktu. Jeśli produkt zepsuje się po wygaśnięciu pierwotnej gwarancji, nadal możesz otrzymać zwrot kosztów z sieci płatniczej karty za pomocą wyciągu kredytowego lub czeku.

Te rozszerzone zasady gwarancji nie obejmują wszystkich zakupów kartą kredytową. Na przykład komputery, samochody i przedmioty bez gwarancji producenta są generalnie wyłączone. Ale jeśli masz zepsutą zmywarkę lub wadliwie działającą konsolę do gier wideo, prawdopodobnie będziesz kwalifikować się do zwrotu kosztów.

Dlaczego przedłużona gwarancja Twojej karty kredytowej to dobry interes

Rozszerzone gwarancje oferowane przez sprzedawców detalicznych – które zazwyczaj są różnymi rodzajami planów serwisowych – bywają kosztowne. Badanie przeprowadzone w 2018 roku przez Consumer Reports wykazało, że mediana ceny planu serwisowego wynosiła 126 USD za duże urządzenie i 21 USD za małe. Większość produktów nie zepsuła się w okresie objętym planem serwisowym, a wyniki pokazały, że nawet osoby, które miały naprawy w ramach planu serwisowego, nie zaoszczędziły dużo pieniędzy w porównaniu z osobami bez ubezpieczenia.

Aby zaoszczędzić pieniądze, zamiast tego rozważ skorzystanie z bezpłatnej rozszerzonej gwarancji swojej karty. Sprawdź zalety swojej karty kredytowej, aby upewnić się, że Twój zakup kwalifikuje się do ochrony, zanim pominiesz plan usług.

Jakich dokumentów potrzebuję?

Aby skorzystać z rozszerzonej polityki gwarancyjnej karty, musisz dostarczyć te zapisy wraz z wypełnionym formularzem reklamacyjnym:

 • Oryginalny paragon ze sklepu.
 • Wyciąg z konta potwierdzający zakup kartą kredytową.Kopia gwarancji producenta.Inne zasady gwarancji lub planu serwisowego, jeśli mają zastosowanie.Po przesłaniu formularzy egzaminator sieci płatniczej zatwierdzi lub odrzuci wniosek. Ekspert może zażądać dodatkowych dokumentów – na przykład wyceny naprawy – jeśli składasz duże roszczenie. Ogólnie rzecz biorąc, mniejsze roszczenia są rozpatrywane szybciej.

  Każda sieć płatnicza ma menedżerów gwarancji online, gdzie możesz przesłać zdjęcia paragonów i zakresu gwarancji do swojego profilu. Nie musisz rejestrować produktów w ten sposób, ale posiadanie dokumentów online może nieco ułatwić późniejsze składanie roszczeń.

  Które karty kredytowe oferują rozszerzone gwarancje?

  Kilka rzeczy, o których należy pamiętać, szukając karty kredytowej z rozszerzoną gwarancją lub próbując ustalić, czy karta je oferuje.

  • Świadczeniami z rozszerzonej gwarancji zazwyczaj zarządzają sieci obsługujące karty kredytowe – American Express, Visa i Mastercard – a nie ich wydawcy, tacy jak Chase, Citi, Wells Fargo lub lokalny bank. Jedyną siecią, która nie oferuje przedłużonych gwarancji, jest Discover, która zaprzestała świadczenia w 2018 roku.
  • Wydawcy kart decydują, czy zaoferować świadczenie na dowolnej lub wszystkich swoich kartach, a także mogą ograniczyć lub rozszerzyć zakres ochrony. Visa może więc udostępnić świadczenie, ale wystawca może odmówić dodania go do Twojej karty. Skąd masz pewność, że Twoja karta oferuje korzyści? Sprawdź swoją umowę z posiadaczem karty. Powinieneś mieć do niego dostęp po zalogowaniu się na swoje konto online. Wszystkie sieci nie obejmują pojazdów silnikowych (samochodów, łodzi itp.) Oraz komputerów. Sprawdź poszczególne zasady sieciowe pod kątem innych wykluczeń. American Express
   Wiza
   karta MasterCard
   Kwalifikujące się karty Większość kart osobistych i wizytówek, chociaż kilka popularnych kart z roczną opłatą 0 USD jest wykluczonych. (Zobacz listę wyjątków poniżej). Karty z przywilejami Visa Signature lub Visa Infinite. Wszystko Jak przedłuża twoją gwarancję Zapewnia do 1 dodatkowego roku gwarancji producenta na okres do 5 lat. (W przypadku kart Centurion do 3 dodatkowych lat). Zapewnia do 1 dodatkowego roku przy 3-letniej lub krótszej gwarancji producenta. Podwaja gwarancję producenta na produkty z okresem gwarancji do 12 miesięcy. Maksymalne pokrycie 10 000 USD na jedno roszczenie.
   * Informacje aktualne na 10 września 2020 r.

   Podsumowując

   Rozszerzona gwarancja Twojej karty może zaoszczędzić setki lub tysiące dolarów w przypadku zepsutego zakupu. Zatrzymaj te pokwitowania i gwarancje, a będziesz mógł złożyć reklamację bez większych problemów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy